W okresie Świąt Wielkiej Nocy spodziewane jest większe natężenie ruchu drogowego, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych. Funkcjonariusze jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

Policjanci swoją uwagę zwrócą między innymi na stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Zadbają również o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju.

Niektórzy z nas, aby spotkać się z najbliższymi pokonają wiele kilometrów, a zatem pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pomogą nam bez komplikacji dojechać do celu podróży. Przede wszystkim drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać kilka minut później, ale za to bezpiecznie.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i podróż przebiegała bezpiecznie.

Spotkania rodzinne często bywają okazją do wznoszenia toastów. Nie wsiadajmy jednak za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nie warto narażać siebie i innych na wypadek, który może spowodować utratę zdrowia a nawet życia.

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także trzeźwość za kierownicą.

 

Źródło: BRD KGP