We wtorek 19 marca Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II odwiedzili szóstoklasiści, którzy od września będą się uczyć w papieskiej trójce. Razem z nowymi uczniami przyszli również ich rodzice. Od nowego roku szkolnego w papieskiej trojce w systemie jednozmianowym będą uczyły się cztery klasy siódme i cztery klasy ósme.

Goście witani byli radośnie już przed szkołą – rozbrykana grupa jednorożców na czele z panią Agnieszką Nowak tańczyła i śpiewała, a podopieczni pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej puszczali z okien pokoju nauczycielskiego bańki mydlane. Zaraz po wejściu do szkoły goście otrzymali folder informacyjny i zielony lub niebieski papierowy kwiatek.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnie w szkolnej stołówce, gdzie Mikołaj i Dominik z 7c przedstawili prezentację o szkole, a pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki powitał wszystkich i zachęcał do polubienia nowej szkoły oraz dbania o swój rozwój.

Potem goście w dwóch grupach ruszyli, by poznawać nową szkołę. W sali teatralnej grupa aktorów pod kierunkiem pani Dagmary Kacprzyk przygotowała kabaretowy występ muzyczno-taneczny i quiz o szkole. W sali gimnastycznej dziewczyny pod kierunkiem pani Aldony Szewczyk zaprezentowały pokaz tańca, a potem szóstoklasiści mogli próbować swoich sił w tańcu, siatkówce i tenisie stołowym. Goście obejrzeli też pracownie przedmiotowe – wszędzie czekały na nich niespodzianki, prezentacje, a w sali chemicznej – nawet pokaz doświadczeń przygotowany przez podopiecznych pana Sławomira Rybińskiego. Nawet na korytarzu coś się działo. Redakcja szkolnej gazetki kierowana przez panią Agnieszkę Kożuchowską zorganizowała wystawę gazetek szkolnych wydawanych u nas nieprzerwanie co miesiąc od 2004 roku.

W przygotowanie spotkania zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów. Byli wśród nich także uczniowie klas siódmych, którzy w ciągu pół roku zdążyli polubić swoją nową szkołę na tyle, by chcieć zachęcać innych do nauki i kreatywnego spędzania czasu w papieskiej trójce.

Mamy nadzieję, że było to dla wszystkich przyjemne popołudnie, dzięki któremu choć trochę nowi uczniowie oswoili się z nową szkołą. Przypominamy, że w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 otworzyła rekrutację także dla uczniów spoza Mińska Mazowieckiego. Chętni mogą składać podania w sekretariacie.

Izabela Saganowska

  • P1190701
  • P1190702
  • P1190722
  • P1190725