Spotkanie z autorami książki o Fabryce Rudzkiego 25 kwietnia w Hotelu Partner
Historia i dziedzictwo przemysłowe naszego miasta ożywają na nowo dzięki wyjątkowemu wydarzeniu. Już 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Hotelu Partner odbędzie się prezentacja książki poświęconej Fabryce Rudzkiego, która przez lata była symbolem innowacyjności i rozwoju przemysłowego w naszym regionie.
  1. Spotkanie z autorami książki, w tym znanymi historykami i badaczami.
  2. Prezentacja historii Fabryki Rudzkiego, od założenia w 1858 roku po działalność w okresie międzywojennym.
  3. Odkrycie 132 unikatowych ilustracji i dokumentów związanych z fabryką.
  4. Możliwość zakupu książki podczas wydarzenia oraz w Muzeum Ziemi Mińskiej.

Książka „O Fabryce Rudzkiego w Mińsku Mazowieckim i wytwarzanych przez nią mostach” to nie tylko kronika jednego przedsiębiorstwa, ale też opowieść o ludziach, technologii i społeczności, które tworzyły naszą lokalną historię. Fabryka, założona przez Towarzystwo Akcyjne K. Rudzki i S-ka, była pionierem w produkcji i montażu konstrukcji stalowych, w tym mostów, które służą do dziś w wielu regionach Polski.

Warto wspomnieć, że fabryka była nie tylko miejscem pracy dla około 9 tysięcy osób, ale również katalizatorem technologicznego i społecznego rozwoju regionu. Prezentacja będzie okazją do głębszego poznania tej fascynującej historii, a także do spotkania z Maria Ekiel-Jeżewską, Janem Biliszczukiem, Piotrem Jeżewskim i Józefem Sylwestrowiczem, którzy przyczynili się do odkrycia i dokumentacji nieznanych dotąd faktów i zdjęć.

Publikacja jest dostępna w sprzedaży w Muzeum Ziemi Mińskiej, a także będzie można ją nabyć podczas spotkania. To doskonała okazja, by nie tylko wesprzeć lokalne dziedzictwo kulturalne, ale również zgłębić wiedzę o ważnym elemencie naszej lokalnej historii przemysłowej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, miłośników historii i technologii, a także tych, którzy chcą lepiej zrozumieć przeszłość naszego miasta, do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie przegapcie okazji do odkrycia bogatej historii, która kształtowała oblicze naszego miasta przez pokolenia.


Na podstawie: Muzeum w Mińsku Maz.