Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Na początek wakacji już po raz dziewiąty nasze miasto zamieniło się w MIASTO MUZYKI. Dwa mińskie stowarzyszenia czyli Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Ścieżki Nieskończoności” oraz Niezależna Inicjatywa Kulturalna we współpracy z Miejskim Domem Kultury zorganizowały dla mieszkańców naszego miasta Festiwal 4M Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków z budżetu miasta oraz przy udziale wielu sponsorów.

Pierwszy dzień tegorocznego Festiwalu 4M rozpoczął się koncertem artystów Piwnicy Pod Baranami zorganizowanym z okazji imienin Piotra Skrzyneckiego. Jak zawsze artyści wprowadzili publiczność w piękne krakowskie klimaty. To był koncert, który wzruszał zarówno młodszą jak i starszą publiczność. Po tym koncercie znowu wielka muzyczna uczta i wulkan energii – na scenie pojawił się Marcin Wyrostek z zespołem Corazon. Marcin to wybitny mistrz akordeonu, zwycięzca programu Mam Talent.

„Ten koncert przeprowadził nas przez najróżniejsze emocje – śmiech, radość, zadumę, wzruszenie. Koncert Marcina Wyrostka planowaliśmy już od pierwszej edycji. Jakoś się nam to nie składało z różnych powodów przez lata, ale po wizycie Marcina dwa lata temu w Mińsku doszło jednak do zapewnień, że tym razem zrobimy wszystko, żeby do tego koncertu doszło. I to był strzał w dziesiątkę. Marcin po raz kolejny oczarował mińską publiczność – mówi Dariusz Kulma, koordynator Festiwalu z ramienia Stowarzyszenia Ścieżki Nieskończoności.

Drugi dzień Festiwalu to jak zwykle coś dla miłośników mocniejszych brzmień. Ten dzień otworzyli przedstawiciele mińskiej sceny muzycznej – The Name. Zaraz po nich laureaci ubiegłorocznego Rock In Mińsk Fest – tarnowska grupa Wasabi. Nie zabrakło również elementów reggae w wykonaniu zespołu No Logo.

„No Logo to alternatywna kapela reggae pochodząca z Sejn. Istnieje już od 5 lat i na koncertach daje mnóstwo pozytywnej energii, co odczuliśmy również podczas koncertu w Mińsku. Razem z kapelą wystąpiła Maria Sadowska, znana chyba każdemu piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, ale także scenarzystka i reżyserka filmowa. To jej energia ze sceny przeniosła się w dużej mierze na publiczność, tak, że spotkaniom i wspólnym zdjęciom z fanami po zakończeniu koncertu nie było końca – mówi Kamil Kaźmierczak, koordynator Festiwalu z ramienia Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Kulturalna.

Sobotni wieczór zakończył koncert zespołu Hunter, wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. W ciągu 33 lat istnienia Hunter zyskał status legendy i wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników mocniejszych dźwięków, którzy licznie przybyli na sobotni koncert.

Niedziela natomiast zaczęła się bigbitowo, przenosząc nas do lat 60-tych i 70-tych. A to wszystko za sprawą Ani Rusowicz, która na scenie była niesamowicie energetyczna, tak samo jak muzyka, którą wykonuje. Potem na scenie pojawili się Sorry Boys – zespół, który wydał ostatnio nową płytę pt. „Miłość”, a mińszczanie mogli usłyszeć dobrze znane z radiowych list przebojów ich utwory, takie jak m.in. „Jesteś pragnieniem”.

- Na finał wystąpił zespół legenda, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, czyli zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz, która powróciła do zespołu z okazji 25-lecia, a ich kolejne wspólne sukcesy utwierdziły ich w przekonaniu, że warto znów wspólnie tworzyć. Podczas tego koncertu padł kolejny frekwencyjny rekord. Cieszymy się, że co roku trafiamy w gusta tak dużej liczby mieszkańców, którzy swoją obecnością potwierdzają, że warto robić wartościowe koncerty z dobrą muzyką. – mówi Małgorzata Zakrzewska, koordynatorka Festiwalu z ramienia Stowarzyszenia Ścieżki Nieskończoności.

Festiwal 4M to co roku przede wszystkim ogromna różnorodność muzyczna, począwszy od lekkich klimatów po bardzo ostre brzmienia. Każdy, niezależnie od gustów muzycznych czy wieku, mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć klimat Miasta Muzyki. A już za rok dziesiąta jubileuszowa edycja Festiwalu 4M. Do zobaczenia 

Z muzycznymi pozdrowieniami
Koordynatorzy Festiwalu 4M

Fotografie: Leszek Siporski

  • pierwszy-d-15
  • pierwszy-d-32
  • drugi-dzie-24
  • drugi-dzie-60
  • trzeci-dzi-4
  • trzeci-dzi-17
  • trzeci-dzi-29
  • trzeci-dzi-34
  • trzeci-dzi-43