Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Dwóch obywateli Gruzji jest podejrzanych o kradzież 11 butelek alkoholu w jednym z marketów w Sulejówku. Mężczyźni przez kolejne dwa dni przychodzili do sklepu i wynosili alkohol nie płacąc za niego. Drugiego dnia mężczyzn rozpoznał pracownik ochrony i wezwał policjantów, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu. Mundurowi zatrzymali obcokrajowców. 35 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z mężczyzn nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających jego legalny pobyt w kraju.

Dzięki czujności pracownika ochrony, jednego z marketów spożywczych w Sulejówku, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy przez kolejne dwa dni przychodzili do tego sklepu i kradli alkohol. Pierwszym razem mężczyźni ukradli 6 butelek markowego alkoholu o pojemności 1 litra każda. Kiedy mężczyźni przyszli kolejny raz i ukradli kolejnych 5 butelek, zostali w porę rozpoznani na kamerach monitoringu. Obsługa sklepu wezwała policję.

Funkcjonariusze z komisariatu w Sulejówku bardzo szybko pojawili się na miejscu, gdzie zatrzymali dwóch obywateli Gruzji 23-latka i 35-latka. Obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu.

Podczas sprawdzania legalności ich pobytu, okazało się że młodszy z zatrzymanych mężczyzn nie posiada żadnych dokumentów potwierdzających jego pobyt w kraju. W związku z powyższym powiadomiona została placówka straży granicznej. Funkcjonariusze przejęli mężczyznę i rozpoczęli procedurę deportacji.

Wcześniej śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwójce zatrzymanych zarzutu kradzieży alkoholu wspólnie i w porozumieniu na łączną sumę strat niemal 800 złotych na szkodę sklepu. Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali się karze.

 

st. asp. Marcin Zagórski