Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, odpowie za popełnienie przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu i jazdę w stanie po użyciu alkoholu. 36-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, chwilę po tym jak ruszył spod sklepu spożywczego a jego styl jazdy wzbudził podejrzenia patrolu ruchu drogowego. Mężczyzna jechał mimo, że obowiązywał go sądowy zakaz. Poza tym w jego organizmie policjant stwierdził alkohol w ilości 0,4 promila.

Minionej soboty, policyjny radiowóz patrolował miejscowość Cielechowizna. W pewnej chwili funkcjonariusz zauważył ruszającą spod sklepu skodę, a styl jazdy tego pojazdu wzbudził jego podejrzenia. Policjant postanowił zatrzymać go do kontroli.

Podczas rozmowy z kierowcą, wyczuł od niego woń alkoholu. Zbadał 36-latka alkomatem, stwierdzając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ze sprawdzenia w policyjnym systemie wynikało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Policjant zakazał mu dalszej jazdy. Teraz postępowaniem 36-latka zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu i jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Jeśli zdarzyło się nam wypić alkohol nie wsiadajmy za kierownicę. Obecność tego trunku w organizmie powoduje spowolnienie naszych reakcji, mamy zaburzoną ocenę zdarzeń na drodze. Nie jesteśmy w stanie w pełni i racjonalnie ocenić występujących zagrożeń. 

Pamiętajmy, że jadąc po alkoholu możemy doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków, które w efekcie powodują ludzkie tragedie.

 

st. asp. Marcin Zagórski