Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Policyjni wywiadowcy wezwani przed kilkoma dniami na interwencję do jednego z marketów budowlanych w sprawie kradzieży, znaleźli u jednego ze złapanych przez ochronę mężczyzn foliowe zawiniątko z białym proszkiem. 39-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania amfetaminy. Przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Obaj zostali również ukarani mandatami karnymi za kradzież.

W jednym z marketów na Stojadłach ochrona sklepu zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy ukradli artykuły przemysłowe w postaci dwóch kłódek i metalowej przedłużki. „Fanty” ukryli w swojej odzieży i wyszli poza linię kas nie płacąc za nie.

Na miejsce zostali wezwani policyjni wywiadowcy. Doświadczenie i policyjny „nos” od początku podpowiadał policjantom, że to nie wszystkie przewinienia tej dwójki. Funkcjonariusze dokonali kontroli osobistej, w wyniku której w portfelu jednego z mężczyzn znaleźli torebkę z białym proszkiem. Substancja została zabezpieczona w celu przeprowadzenia testu narkotykowego.

Mężczyźni trafili do komendy. Przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczony proszek to amfetamina. 39-latek usłyszał w tej sprawie zarzut karny posiadania narkotyku. Przyznał się do tego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny.

Za popełnione wykroczenie kradzieży, 69-latek i 39-latek z powiatu mińskiego zostali również ukarani mandatami karnymi.

 

st. asp. Marcin Zagórski