Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Wczoraj na wjeździe na autostradę A2 w miejscowości Stary Konik doszło do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego wypadku drogowego. W wyniku obrażeń spowodowanych przewróceniem się pojazdu ciężarowego mercedes, śmierć na miejscu poniósł 54-letni kierowca. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Niestety, mimo wielu policyjnych apeli o zachowanie ostrożności nadal dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 08:00, otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym tragicznym zdarzeniu. W wypadku ciężarówki na wjeździe na autostradę A2 w miejscowości Stary Konik, śmierć na miejscu poniósł 54-letni kierowca. To już kolejna w ostatnich dniach ofiara wypadku drogowego. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem mercedes udając się w kierunku Siedlec, wjechał na „ślimak” prowadzący na autostradę A2. Tam z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, uderzył w bariery i przewrócił się. W wyniku odniesionych obrażeń 54-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Na czas policyjnych czynności, wjazd na autostradę był zablokowany. Policjanci kierowali ruch na drogę nr 92. Teraz prokuratorsko – policyjne postępowanie będzie zmierzało do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tej drogowej tragedii.

Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

 

st. asp. Marcin Zagórski/kgp

  • Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2
    Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2
  • Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2
    Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2
  • Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2
    Miejsce wypadku drogowego na wjeździe na autostradę A2