Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Dobre podejrzanego o włamanie do domku letniskowego i kradzież roweru. Ustalenie i zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów pionu kryminalnego. 59-latek usłyszał już zarzut karny, przyznał się do niego i poddał dobrowolnie karze.

Przed kilkoma dniami policjanci ze Stanisławowa ustalili, że w miejscowości Rynia włamano się do jednego z domków letniskowych skąd skradziono rower. Funkcjonariusze dotarli do właściciela posesji, który dotarł na miejsce włamania i potwierdził te ustalenia. Policjanci mieli także informacje o mieszkańcu gminy Dobre, który mógł być odpowiedzialny za popełnienie tego przestępstwa.

W minioną niedzielę zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że jakiś czas temu 59-latek wszedł w posiadanie oryginalnego klucza do tego domku, który jak się okazało remontował. Kilka tygodni temu postanowił użyć klucza i otworzył nim drzwi domku, skąd ukradł rower górski.

Zebrane przez kryminalnych ustalenia doprowadziły do zatrzymania mieszkańca gminy Dobre i przedstawienia mu zarzutu karnego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny i naprawienia wyrządzonej szkody.

 

st. asp. Marcin Zagórski/is