Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Kilka dni temu w rejonie targowiska miejskiego starszy mężczyzna padł ofiarą tzw. „kieszonkowca”. Całe szczęście w pobliżu przebywał policjant komendy głównej, który zareagował i zapobiegł kradzieży a także zatrzymał podejrzanego. 26-letni obywatel Rumunii usłyszał w tej sprawie zarzuty karne. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Minionej soboty policjanci mińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w rejonie targowiska miejskiego został ujęty podejrzany o kradzież mężczyzna. Mundurowi pilnie udali się pod wskazany adres.

Okazało się, że mężczyznę który miał ukraść portfel z pieniędzmi, ujął policjant komendy głównej będący  właśnie w tamtym rejonie. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego obywatela Rumunii. Wstępne ustalenia w tej sprawie wskazują, że 26-latek pod pozorem sprzedaży odzieży jednemu z mężczyzn, wyjął z kieszeni jego spodni portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Zabrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia podejrzanemu zarzutów karnych: kradzieży pieniędzy i dokumentów. Za taki czyn może grozić odpowiedzialność karna nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jednocześnie policjanci apelują, aby zachować ostrożność w miejscach, gdzie może gromadzić się więcej osób oraz zadbać o właściwe zabezpieczenie swojego portfela, pieniędzy czy dokumentów. Nie przenośmy go w luźnych kieszeniach spodni czy torebkach bez kontroli nad nim. Chwila nieuwagi może skończyć się utratą pieniędzy, kart płatniczych lub dokumentów, co w obecnych czasach może stanowić spore problemy.

st. asp. Marcin Zagórski/ea