Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Segment premium - co świadczy o prestiżu inwestycji?

Segment premium to wciąż niewielki procent na polskim rynku nieruchomości. Nabywców na tego typu lokale jednak nie brakuje, a zakup często ma charakter inwestycyjny. Czym powinna się charakteryzować prestiżowa nieruchomości, aby spełniać standardy premium?

Zakup luksusowej nieruchomości ma najczęściej charakter inwestycyjny. Nieruchomości z segmentu premium nie tylko zanotowały wzrost o ok. 100% w ciągu ostatniej dekady, ale także stanowią atrakcyjną przestrzeń, która może być wynajmowana na potrzeby sesji zdjęciowych, programów telewizyjnych czy eventów towarzyskich. Zakup mieszkania z segmentu premium jest więc bezpieczną i opłacalną formą lokaty wolnego kapitału. Jak jednak rozpoznać takie mieszkanie i mieć pewność, że nieruchomość faktycznie jest tak prestiżowa, jak mogłaby wskazywać jej cena?

Cena

Jednym z podstawowych wyróżników nieruchomość jest jej cena. Przyjęto, że za prestiżową uważa się każdą nieruchomość, której cena w stanie deweloperskim wynosi 1 mln. Na rynku dostępne są także mieszkania klasy delux, których wartość szacowana jest na ok. 4 mln zł. Na cenę oraz ogólny prestiż składają się jeszcze takie czynniki, jak rozkład i metraż, lokalizacja oraz standard budynku, w którym się znajduje lokal.

Lokalizacja

Nieruchomości z segmentu premium posiadają także atrakcyjną lokalizację. Zazwyczaj znajdują się w ścisłym lub zabytkowym centrum miasta lub dzielnicy uważanej za prestiżową. Okolica powinna być zadbana i spokojna oraz stwarzać swoim mieszkańcom możliwość przyjemnego spędzania czasu na co dzień, jak w przypadku inwestycji, które posiadają w ofercie deweloperzy w Mińsku Mazowieckim.

Metraż i układ pomieszczeń

Luksusowa nieruchomość powinna się cechować przestronnym układem pomieszczeń oraz dużym metrażem. Na poczucie przestrzeni wpływa również wysokość ścian, duża ilość okien oraz obecność dużego tarasu. Prestiżowe mieszkania w nowych realizacjach deweloperskich najczęściej umieszczane są na ostatnim piętrze budynku oraz posiadają prywatne wyjście na dach. Często do apartamentu wchodzi się bezpośrednio z windy za pomocą kodu.

Standard wykończenia

Wyróżnikiem segmentu premium jest także standard wykończenia mieszkania oraz aranżacja powstała we współpracy z projektantem wnętrz. Wyróżnikami są najwyższej jakości materiały, śmiałe i nieszablonowe rozwiązania stylistyczne oraz harmonijne wnętrza tworzącą spójną całość o określonym charakterze, zgodnym z preferencjami nabywcy oraz panującymi trendami wnętrzarskimi.

Dodatkowe udogodnienia

O prestiżu nieruchomości świadczy również standard samego budynku. W prestiżowych realizacjach znajduje się portiernia, podziemny parking, a także strefa SPA, sauna, basen lub siłownia. Często do dyspozycji mieszkańców jest również restauracja lub kawiarnia. Obowiązkowym elementem jest całodobowy monitoring oraz inne zabezpieczenia, jak rolety w oknach czy automatyczny alarm. Do dyspozycji inwestorów jest także często usługa zarządzania apartamentem lub utrzymywania go w czystości pod ich nieobecność.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl