W ostatnich dniach policjanci mińskiej komendy zatrzymali łącznie czterech mężczyzn, u których podczas kontroli znaleźli narkotyki. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za nielegalne posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze przypominają, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione a za taki czyn może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mińskiej komendy, w ciągu ostatnich dni zabezpieczyli od czterech mężczyzn, wobec których podjęli kontrole osobiste, różnego rodzaju narkotyki. Kontrole prowadzili zarówno policjanci zespołu wywiadowczego jak i ogniwa interwencyjnego. Łącznie zabezpieczono ponad 16 gramów marihuany i ponad 5 gramów amfetaminy.

Kilka dni temu policyjni wywiadowcy podczas tej samej nocnej służby, zatrzymali w trakcie dwóch interwencji, dwóch  mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze podczas kontroli osobistej 24-latka i 34-latka znaleźli amfetaminę, która trzymali w ręku. Obaj odpowiedzą teraz za posiadanie środków odurzających.

Z kolei funkcjonariusze ogniwa interwencyjnego zostali wezwani do jednej z miejscowości w gminie Mińsk Mazowiecki do agresywnie zachowującego się domownika. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że 29-latek uciekł. Krótki objazd miejscowości spowodował że mundurowi zauważyli mężczyznę na innej posesji. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Po chwili policjanci zatrzymali 29-latka. Był agresywny, znieważał funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną.

Podczas przeszukania posesji mężczyzny, w stodole policjanci znaleźli torbę z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana z której można byłoby przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyku. Ponadto w spodenkach 29-latka mundurowi znaleźli jeszcze torebkę z białym proszkiem, który okazał się amfetaminą. Mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Dwa dni wcześniej również policjanci z „patrolówki” zatrzymali na ul. Stanisławowskiej w Mińsku Mazowieckim 21-latka z gminy Jakubów, u którego podczas kontroli plecaka, znaleźli słoik z zielonym suszem oraz w odzieży torebkę również z zielonym suszem. W obu przypadkach narkotest wykazał, że była to marihuana.

Policjanci przypominają, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione a za taki czyn może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 

asp. szt. Marcin Zagórski

  • Marihuana zabezpieczona przez policjantów
    Marihuana zabezpieczona przez policjantów
  • Marihuana zabezpieczona przez policjantów
    Marihuana zabezpieczona przez policjantów