Dzisiaj, policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą: „W karnawale na sygnale”. Mundurowi będą monitorować ruch na drogach powiatu mińskiego i będą zwracać uwagę na prędkość z jaka poruszają się pojazdy, ich stan techniczny oraz czy kierowcy tych aut są trzeźwi.

W związku z trwającym karnawałem i zapewnieniem bezpieczeństwa osób podróżujących w powiecie mińskim, policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania drogowe, których głównym celem jest ograniczenie ilości kolizji i wypadków. Mundurowi zwłaszcza podczas dni weekendowych będą prowadzić nasilone kontrole samochodów. Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów w tym aktualny przebieg kilometrów. Swoja uwagę skupią na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu a więc drogi nr 50, 637 i 802.

W tym miejscu przypominamy, że w związku z nowelizacją przepisów drogowych zmieniły się stawki mandatów karnych. Są one teraz wysokie. W związku z tym apelujemy o ostrożną i bezpieczna jazdę.

Policjanci apelują również aby zachować trzeźwość za kierownicą. Przestrzegamy, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierowców. Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich i wszyscy chcą bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do wyznaczonego celu podróży.

 

podkom. Marcin Zagórski