Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki, podejrzanego o wybicie szyby w nowobudowanym budynku na terenie gminy Dębe Wielkie. Straty jakie oszacował pokrzywdzony sięgają 5 tys. złotych. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu 20-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia do którego przyznał się.

Funkcjonariusze z komisariatu w Halinowie prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia okna w nowobudowanym budynku na terenie gminy Dębe Wielkie. Uszkodzeniu uległa szyba, która została wybita.

Policjanci gromadzili wszelkie informacje dotyczące tego zdarzenia. Jedna z nich prowadziła do gminy Mińsk Mazowiecki, gdzie zamieszkuje 20-latek, mogący mieć związek z uszkodzeniem mienia. Okazało się, że mężczyzna ten w marcu b.r. wykonywał prace budowlane w tym budynku kładąc nową elewację.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i przewieźli do komisariatu. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mu zarzut uszkodzenia mienia. Mieszkaniec mińskiej gminy przyznał się do tego czynu, sprawa trafi do sądu. Z ustaleń policjantów wynika, że czynu tego dopuścił się aby zrobić na złość pokrzywdzonemu. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

20-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe i jazdę po alkoholu. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

 

podkom. Marcin Zagórski

  • uszkodzone okno budynku
    uszkodzone okno budynku
  • uszkodzone okno budynku
    uszkodzone okno budynku