22 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęły podziękowania dla policjantów ze Stanisławowa. Mieszkanka Mińska Mazowieckiego w nadesłanym mailu dziękuje za rzetelnie przeprowadzoną interwencję, w której trzeba było rozwiązać kwestie sporne.

Miłym akcentem zakończyła się jedna z interwencji przeprowadzanych przez młodszego aspiranta Przemysława Kesner oraz aspiranta Mariusza Adamiec, którzy na co dzień pełnią służbę w Komisariacie Policji w Stanisławowie. Policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości z gminie Stanisławów, gdzie kobieta chciała zgłosić kradzież drzewa ze swojego lasu. Przybyli na miejsce mundurowi sumiennie sprawdzili wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Ich wieloletnie doświadczenie w służbie pozwoliło na załatwienie tej sprawy w sposób zadawalający obie strony.  

W podziękowaniu zgłaszająca kieruje następujące słowa „Dzień dobry. Przekazuję pisemną pochwałę dla Panów  Policjantów z komendy Policji w Stanisławowie, za profesjonalnie przeprowadzoną interwencję w lesie we wsi … w dniu  21.02.2023r. Panowie okazali swoje wysokie  kompetencje, umiejętnie rozstrzygali kwestie sporne, traktowali swoich interesantów z powagą i szacunkiem. Dzięki Panom, dokonana kradzież była dla mnie łatwiejsza do zniesienia”.

Każdy policjant wie, co do niego należy i zawsze wykonuje swoje obowiązki z bezinteresownym zaangażowaniem. Jednak miło jest usłyszeć słowa uznania, po wykonanej służbie, za które dziękujemy. Państwa opinia wyrażająca zadowolenie z naszej służby jest niezwykle budująca i jest dowodem na to, że to, co robimy, jest słuszne i potrzebne. „Pomagamy i chronimy”, cieszymy się, że w tej sprawie również mogliśmy pomóc.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska