12 maja policjanci z mińskiej komendy odwiedzili czwartoklasistów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na ul. Dąbrówki 10 w Mińsku Mazowieckim. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przygotowanie dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Poruszono także temat cyberprzemocy i hejtu w intrenecie.

W miniony piątek Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 1 gościł policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Mundurowi przybyli w związku z „Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa” organizowanym w tej placówce.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z trwającymi w szkole egzaminami na kartę rowerową, policjanci opowiadali o zasadach poruszania się na jednośladzie. Mówili jak ważnym jest, aby rower był sprawny technicznie. Duży nacisk policjanci położyli na wyjaśnienie dzieciom, jak istotne jest oświetlenie rowerzysty. To jeden z głównych czynników, składających się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Drugim tematem prelekcji była cyberprzemoc oraz hejt w intrenecie. Policjantka opowiadała jak znaczący stał się dla nas smartfon, usprawniając komunikację międzyludzką. Zaznaczyła jednak, że nadmierne korzystanie z telefonu i dostępnych na nim aplikacji może prowadzić do uzależnienia. Wytłumaczyła na czym polega cyberprzemoc i jak bardzo jest szkodliwym zjawiskiem.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w dyskusję, zadając policjantom masę ciekawych pytań.

Na koniec policjanci zwrócili się do dzieci z apelem, aby po zdanym egzaminie jeździli rowerem bezpiecznie, stosując się do przepisów i w myśl zasady: „Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych”.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska