Dwie służby, wspólny cel- bezpieczeństwo dzieci. Pod takim hasłem dzielnicowi wraz ze strażnikami miejskimi przybyli do Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejówku, aby spotkać się z najmłodszymi w trakcie trwania „Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa”.

W połowie maja do Szkoły Podstawowej nr 2 została zaproszona Straż Miejska z Sulejówka, wraz z dzielnicowymi miejscowego komisariatu policji. Termin spotkania był ściśle związany z trwającym „Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa”.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. Poruszyli tematykę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz przepisów ruchu drogowego.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, kolejnym tematem było bezpieczeństwo w miejscu wypoczynku. Dzielnicowi i strażnicy miejscy rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowanich nad wodą. Radzili jak uniknąć zgubienia się na plaży, oraz jak w takiej sytuacji odnaleźć opiekunów.

Komendant Straży Miejskiej Edyta Koślacz wraz z strażnikiem Wojciechem Proczka, zaprezentowali dzieciom swój zawód. Poruszyli także bardzo ważną kwestię, a mianowicie jak sobie poradzić w niebezpiecznej sytuacji gdy zaatakuje nas agresywne zwierzę. Strażnicy szczegółowo omówili kwestie obrony podczas ataku psa i wezwania pomocy.

Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas podstawowych słuchali mundurowych z ogromną uwagą i zadawali wiele ciekawych pytań.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/pd