Czy Bereszyński dobrze zrobił, idąc do Napoli?

Zmiany zawsze wiążą się z ryzykiem niepowodzenia – zarówno w życiu, jak i w sporcie. Transfery sportowe zawodników piłki nożnej zawsze budziły wiele emocji. Czy jednak zawsze są udane? Praktyka i doświadczenie pokazują, że nie. Co z Bereszyńskim, który ostatnio przeszedł do Napoli?

Bartosz Bereszyński wypożyczony do Napoli: jak do tego doszło?

Bartosz Bereszyński został wypożyczony do Napoli już na początku roku. Ten transfer miał być marzeniem Polaka, który solidnie zapracował sobie na to osiągnięcie. 30- latek opuścił czasowo Sampdorię, w której odgrywał bardzo ważną rolę. Czy jednak udało mu się odnaleźć w Napoli? Piłkarz z Polski już od kilku dobrych lat gra we Włoszech. Wcześniej spekulowano, że pochodzący z Poznania zawodnik zostanie wykupiony przez Inter Mediolan, ale do tego nie doszło. W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata piłkarz zebrał świetne recenzje i osiągnął swój cel – przeszedł do lidera Serie A – Napoli.

Jak Polakowi jest w Napoli? Co mówił sam Bartosz?

Czy wypożyczenie do Napoli było dobrym ruchem? Sam Bartosz Bereszyński przyznał, że już same treningi z zawodnikami z nowej drużyny stanowią dla niego wyzwanie, ale mówił też o swojej gotowości i przygotowaniu. Piłkarz marzył o transferze do takiego klubu, choć w swojej dawnej drużynie pełnił nawet rolę kapitana. Już od początku było jasne, że w Napoli Bartosz Bereszyński nie będzie gwiazdą, ale ma zastępować grającego na prawej stronie obrony Giovanniego Di Lorenzo. Nie ulegało wątpliwości też to, iż Polak miał być jedynie rezerwowym i jego występy miały odbywać się jedynie pod sam koniec meczów.

Polecamy również artykuł: Czy drużyna ze Szczecina wyjdzie z kryzysu?

Bereszyński w Napoli zagrał… raz. I odchodzi

La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że zawodnik ma opuścić Napoli po zakończeniu obecnego sezonu i wrócić do Sampdorii Genua. Bartosz Bereszyński zagrał z zespołem jedynie raz w trakcie 1/8 finału Pucharu Włoch z US Cremonese. Media mówią obecnie o niespodziewanym końcu przygody polskiego zawodnika z Napoli. Wiadomo już, że zawodnik nie zostanie wykupiony przez Błękitnych. Co dalej z jego karierą? Przejście do nowej drużyny było dla niego szansą, ale klub nie nabrał dla niego zaufania.

Mistrzostwo Włoch dla Napoli? To całkiem możliwe

Klub Napoli stara się obecnie o mistrzostwo Włoch. Szanse drużyny są naprawdę duże, a to oznacza, że świętować będzie również Bartosz Bereszyński. 17 punktów przewagi, które mają obecnie Błękitni nad Lazio Rzym daje duże nadzieje. Teraz już tylko wystarczy wygrać dwa mecze, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa. Tyle że tak naprawdę dla Polaka radość może mieszać się ze łzami, bo jego powrót do starej drużyny po sezonie oznacza poważny spadek.

Sytuacja w Sampdorii Genua, czyli dokąd wróci Bereszyński

Bartosz Bereszyński być może jeszcze z drużyną Błękitnych będzie świętował mistrzostwo Włoch, ale już po sezonie ma wrócić do Sampdorii Genua, która obecnie tak naprawdę… zamyka serię A. Ostatnia pozycja w tabelach rankingowych nie wróży dobrze temu klubowi. Oznacza to w praktyce, że drużyna jest już jakby jedną nogą w serii B. Zostało jeszcze 7 spotkań, a piłkarze z Ligurii mają już 10 punktów straty do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli…