Aparat w iPhonie nie działa – jak rozwiązać problem?

Urządzenia Apple od lat uważane są za jedne z najbardziej jakościowych na rynku. Od momentu pojawienia się na rynku iPhone’a pierwszej generacji niemal każdy kolejny model wyposażony jest w najwyższej jakości komponenty, które zyskują uznanie wśród milionów użytkowników na całym świecie. Wielu szczęśliwych posiadaczy iPhone’a ceni sobie nie tylko łatwość w obsłudze smartfona czy jego nowoczesny design, ale również wysokiej klasy aparat, który potrafi robić piękne ujęcia. Co jednak w przypadku, kiedy aparat zaczyna odmawiać posłuszeństwa?

Naprawa aparatu w iPhonie: zabrudzony obiektyw

Przyczyną rozmazanego obrazu w aplikacji Aparat może być bardzo prozaiczna – za nieostrość zdjęć może odpowiadać zabrudzony obiektyw aparatu. Wystarczy, że na jego powierzchni znajdą się tłuste odciski palców czy drobinki kurzu, by jakość zdjęć czy filmów mocno odbiegała od optymalnej. „Naprawę” aparatu w iPhonie warto zatem zacząć od dokładnego wyczyszczenia obiektywu aparatu, najlepiej specjalną ściereczką z delikatnych włókien.

Naprawa aparatu w iPhonie: restart systemu

Kolejnym sposobem na szybkie uporanie się ze szwankującą aplikacją aparatu w iPhonie jest ponowne uruchomienie urządzenia. Zdarza się, że na skutek niewielkich błędów systemowych iOS uniemożliwia otworzenie aplikacji czy też po jej uruchomieniu ukazuje się jedynie czarny ekran. Wyłączenie i włączenie smartfona może pomóc w przywróceniu optymalnego działania iPhone’a, zwłaszcza gdy ilość aplikacji działających w tle niekorzystnie wpływa na jego wydajność.

Naprawa aparatu w iPhonie: etui ochronne

Co ciekawe, problemy z prawidłowym działaniem aparatu w iPhonie mogą wynikać z zakłóceń spowodowanych poprzez etui ochronne, a dokładniej zawarte w nim elementy magnetyczne. Po zdjęciu case’a często okazuje się, że to właśnie on był przyczyną problemów ze stabilizacją obrazu aparatu, a co za tym idzie, rozmazanych zdjęć i filmów. Zatem przed udaniem się do punktu iPhone serwis warto upewnić się, że wina nie leży po stronie nieodpowiednich akcesoriów.

Naprawa aparatu w iPhonie: uszkodzenia mechaniczne

Jeśli problemy z robieniem zdjęć i nagrywaniem filmów iPhonem pojawiają się tuż po jego upadku na twardą powierzchnię czy po uderzeniu ciężkim przedmiotem, to najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia obiektywu. Zarówno lekkie zarysowania, jak i pęknięcia obiektywu mogą skutkować nieprawidłowym działaniem aparatu w iPhonie lub całkowicie uniemożliwić jego swobodne użytkowanie. W takim wypadku potrzeba będzie naprawa iPhone’a w sprawdzonym serwisie pogwarancyjnym.

Fachowa pomoc specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu sprzętów Apple to gwarancja szybkiej i kompleksowej obsługi niezależnie od miejsca zamieszkania. Dlaczego? Ponieważ renomowane serwisy iPhone z Warszawy i innych dużych polskich miast oferują możliwość oddania smartfona z uszkodzonym aparatem do punktu naprawy za pośrednictwem kuriera. Usługa door-to-door to wielki ukłon w stronę klientów z całego kraju, zwłaszcza w czasie trudnej sytuacji epidemicznej.