Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Dzielnicowi z komisariatu w Sulejówku wraz z policjantem śledczym zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatorów. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji o podejrzanie wyglądającej sytuacji na jednej z ulic miasta, pilnie pojechali w to miejsce i „na gorącym” uczynku ujawnili jak jeden z mężczyzn leżał pod samochodem demontując część drugi obserwował najbliższy rejon. Zatrzymali trafili do policyjnego aresztu a następnego dnia usłyszeli zarzuty karne.

Pod koniec maja, dzielnicowi z komisariatu w Sulejówku otrzymali informację, że na ul. Piłsudskiego dzieje się dziwna i podejrzana sytuacja. Jakiś mężczyzna leży pod samochodem a drugi wyraźnie obserwuje otoczenie.

Mundurowi pilnie pojechali we wskazane miejsce. Z dzielnicowymi pojechał również funkcjonariusz pionu dochodzeniowego. Policjanci bardzo szybko dotarli na miejsce. Zastali tam dwóch mężczyzn: jednego leżącego pod samochodem volkswagen i drugiego stojącego obok. Obaj zostali natychmiast zatrzymani. Mężczyzna, który znajdował się pod pojazdem, miał w ręku pilarkę i przygotowywał się już do wycięcia, najprawdopodobniej katalizatora z tego samochodu.

Mężczyźni trafili do komisariatu, to 27-letni obywatel Rosji i 38-letni obywatel Ukrainy. Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że obok volkswagena stała zaparkowana toyota. Pojazd ten nie posiadał już katalizatora, został on wycięty.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić dwójce mężczyzn dwa zarzuty: kradzieży i usiłowania kradzieży. Suma strat jakich się dopuścili to 13 tys. złotych.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy ustalają dodatkowe okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

 

st. asp. Marcin Zagórski