Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Policjanci mińskiej komendy w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje” odwiedzili niepubliczne Przedszkole Ogrodowe i Żłobek Leśne Ludki w Woli Paprotniej, gdzie uczyli najmłodszych właściwego poruszania się po drodze, oraz bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania co potwierdzają uśmiechy na pamiątkowych zdjęciach.

W miniony piątek policjanci z mińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami  zespołu nieletnich odwiedzili dzieci z przedszkola i żłobka  „Leśne ludki” w Woli Paprotniej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze,  w miejscu zamieszkania i miejscu publicznym.  W trakcie spotkania policjanci opowiadali o tym jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych i korzystać z sygnalizacji świetlnej . Mundurowi przypomnieli  również o tym o tym jak korzystać z letnich rekreacji i czego nie wolno robić na drodze. Najmłodsi dowiedzieli  się również jakie są numery alarmowe i jak dzwonić gdy potrzebna jest pomoc  policjantów, strażaków, lub pogotowia. Grupa licząca tego dnia  35 maluchów była bardzo aktywna,  zadawała mnóstwo pytań, stawiając nie lada wyzwanie dla naszych policjantów.

Dodatkowa atrakcją dla naszych najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz radiowozów używanych na co dzień w służbie. Tej atrakcji nie mogło zabraknąć.

 

 

m.t