Dwóch dzielnicowych z Mińska Mazowieckiego uratowało uwięzionego w domu psa. Zwierzak był przestraszony i wychudzony. Policjanci zapewnili mu niezbędną pomoc, napoili go i nakarmili. Poinformowany dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przysłał na miejsce zdarzenia Straż Pożarną oraz Patrol Animal Rescue Poland.

Do dzielnicowych mińskiej komendy wpłynęła informacja   od zaniepokojonego obywatela, który powiedział, że w jednym z domów znajduje się zamknięty pies. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. W związku z występującymi w ostatnich dniach wysokimi temperaturami oraz prawdopodobieństwem tego, że zwierzę zostało bez dostępu do jedzenia oraz picia na miejsce dyżurny przysłał Straż Pożarna oraz Patrol Animal Rescue Poland .

Mundurowi od razu zauważyli, że pies jest bardzo przestraszony i wychudzony. Jego stan oraz warunki w jakich przebywał zagrażał jego życiu i zdrowiu. Jak się okazało właściciel zamknął psa w jednym pokoju bez dostępu do wody i jedzenia i postanowił wyjechać na kilka dni.  Policjanci zapewnili mu niezbędną  pomoc, napoili go i nakarmili. Pies został przekazany osobie , która zobowiązała się zaopiekować nim do czasu znalezienia nowego właściciela.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim gratulują godnej naśladowania postawy obywatela, który nie został obojętny na krzywdę czworonoga i powiadomił odpowiednie służby.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa – właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

 

 

m.t