Marynarki, spodnie, swetry – jak elegancki mężczyzna może ubrać się na randkę?

Jeśli Twoja wybranka zgodziła się pójść z Tobą na kolację czy inne spotkanie, z całą pewnością jesteś bardzo podekscytowany i chcesz zrobić na niej jak najlepsze wrażenie. Pamiętaj, że jeśli wybierasz się na randkę, znaczenie ma nie tylko to, jak będziesz się zachowywał i o czym opowiadał, ale także Twój strój. To właśnie on na pierwszy rzut oka może nam powiedzieć coś o człowieku i nawet jeśli uznajesz to za niesprawiedliwe – tak po prostu jest. Jak nas widzą, tak nas piszą – zarówno na randce, jak i w pracy. Na jakie stylizacje warto więc postawić? Jakie marynarki i spodnie można włożyć na randkę? 

Marynarki, spodnie, garnitury, buty... Czym się kierować przy wyborze stylizacji na randkę?

Niestety na sam początek nie mamy dobrych wiadomości. Nie ma idealnego stroju na randkę. Wszystko zależy od tak wielu czynników, że bardzo trudno jest zaproponować jakiś wariant stylizacji, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Eleganckie marynarki i spodnie z materiału mogą być wręcz świetnym pomysłem, ale pod warunkiem, że idziecie do restauracji. Jeśli zaprosiłeś swoją wybrankę na rockowy koncert, ciężko będzie powiedzieć, że marynarka to najlepsze rozwiązanie. Czym więc warto się kierować, jeśli dobieramy stylizację pod kątem wyjścia z ukochaną osobą?

Pierwsza randka, czyli pierwsze wrażenie – jak sprawić, by było najlepsze?

Kluczowa pod wieloma względami jest pierwsza randka. To wtedy tak naprawdę dopiero zaczynamy poznawać osobę, którą na tę randkę zaprosiliśmy i dowiadujemy się o niej najważniejszych rzeczy. To także po pierwszym spotkaniu zapewne zdecydujesz, czy chcesz planować rozwój relacji z tą osobą, czy też nie. Pamiętaj jednak, że kobieta, którą zaprosisz, także zacznie Cię poznawać i też będzie musiała podjąć decyzję, czy dalej się z Tobą spotykać. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc tym bardziej warto zadbać o odpowiedni strój.

Ale co to właściwie oznacza „odpowiedni strój”? Czy zawsze chodzi tutaj o perfekcyjnie dopasowane marynarki czy eleganckie spodnie? Oczywiście, że nie! Stylizacja, na którą postawisz, przede wszystkim powinna być spójna. Spójna z Tobą, miejscem, do którego się wybieracie, oraz charakterem spotkania. Marynarki nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli będziecie chcieli pójść na basen czy na bieżnię, z powodzeniem jednak odnajdą się w restauracjach czy teatrach. 

Ubrania na randkę – postaw na naturalność!

No dobrze, więc jak ubrać się na randkę? Tak jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, najważniejsze jest dopasowanie ubioru do sytuacji, ale nie tylko. Przede wszystkim – ubranie na randkę musi być schludne. Niewyprasowana koszula czy poplamione spodnie to fatalny ubiór, więc zadajmy sobie tyle trudu, by doprowadzić naszą odzież do porządku – tylko wtedy nasz wygląd będzie adekwatny do sytuacji. Koniecznie zadbaj też o czystość swoich butów! Panie zwracają na to większą uwagę, niż nam się wydaje, więc lepiej zadbać także o ten aspekt naszego wyglądu.

Skoro wiemy już, że nasz ubiór powinien być czysty, wyprasowany i pachnący, to teraz zastanówmy się – jaki powinien być to zestaw? Przede wszystkim najlepiej jest postawić na naturalność i wybrać odzież, w której po prostu czujemy się dobrze. Oczywiście nie oznacza to od razu wyboru domowych dresów, pamiętaj jednak o tym, że randka to potencjalny punkt wyjścia do dalszych spotkań. Nasza partnerka może okazać się rozczarowana, jeśli na pierwsze spotkanie przyjdziesz w trzyczęściowym garniturze, natomiast na kolejnych postawisz na swój naturalny look, czyli na przykład koszulkę polo. Chodzi o to, by ubrać się elegancko i schludnie, ale na miarę naszych codziennych stylizacji. 

Idealny ubiór na randkę, czyli ubiór komfortowy

Reasumując – nie musisz od razu zakładać najdroższej marynarki i najbardziej eleganckich spodni, jakie tylko znajdziesz w szafie, aby wyglądać schludnie i elegancko. Postaw na swój komfortowy ubiór, ale w bardziej odświętnym wydaniu – unikniesz w ten sposób niedomówień i zaprezentujesz się od bardziej naturalnej strony, co z całą pewnością doceni Twoja partnerka, którą zabrałeś ze sobą na spotkanie.