W minioną niedzielę mińscy policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym promującym bezpieczeństwo. W wydarzeniu wzięli udział także strażacy z terenu powiatu mińskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Siedlec.

25 września w Dębem Wielkim upłynął pod hasłem bezpieczeństwa. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z wieloma pojazdami ochotniczych straży pożarnych oraz ich wyposażeniem. Najmłodsi chętnie wsiadali do strażackich wozów bojowych.                    

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim zaprezentowała nowy motocykl służbowy BMW należący do ruchu drogowego, który budził duże zainteresowanie wśród najmłodszych i nie tylko. Pokazano też pojazd MAN wraz z specjalistycznym wyposażeniem. Najmłodszym umilał czas starszy posterunkowy "Ryś" wraz ze swoim kolegą - maskotką strażacką Gminy Stanisławów. 

Atrakcją była również niezawodna obecność Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach. Dzięki nim dzieci mogły korzystać z rowerowego toru przeszkód, a panowie chętnie opowiadali o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego obowiązujących rowerzystów. Uczestnicy pikniku zakładali „alko gogle” aby przekonać się jaki wpływ ma alkohol na orientację i refleks człowieka.

Całe wydarzenie miało na celu promowanie bezpiecznej drogi do szkoły.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/bś