Policjanci z Posterunki Policji w Kałuszynie w miniony wtorek udali się z wizytą Szkoły Podstawowej aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ich otoczeniu. Dzieci były zachwycone obecnością mundurowych. Z przeprowadzonej prelekcji uczniowie wynieśli wiele cennych informacji.

Starszy aspirant Mariusz Kondraciuk i aspirant Robert Bucholski- dzielnicowi pełniący służbę w Posterunku Policji w Kałuszynie w miniony wtorek odwiedzili dzieci klas 0-III. Prelekcja miała miejsce w Szkole Podstawowej  w Kałuszynie. Dzieci chętnie słuchały o bezpieczeństwie w swoim otoczeniu. Duża część zajęć obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Praktycznym elementem profilaktyki były zajęcia w terenie. Policjanci zaprezentowali dzieciom bezpieczne przejście przez ulicę. Działania dzielnicowych miały na celu promowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Po minach dzieci można było wywnioskować, że wizyta policjantów przypadła im do gustu. Najmłodsi uczniowie chętnie zadawały pytania mundurowym. Na koniec miłą niespodzianką było wręczenie przez dzieci certyfikatów dzielnicowym.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska