Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe

Kiedyś odkurzacz kojarzył się z hałasem, zapachem wznoszącego się kurzu i wiecznie za krótkim kablem. Gdy rozpoczynałaś odkurzanie, wiedzieli o tym natychmiast wszyscy sąsiedzi w bloku – i vice versa. Na szczęście o takich sytuacjach możesz już zapomnieć. Powołując się na ranking-odkurzacz.pl/odkurzacz-bezworkowy/, nowoczesne odkurzacze mają do zaoferowania o wiele więcej. O wszystkim możesz przekonać się w poniższych akapitach.

Odkurzacz bezworkowy bezprzewodowy

Odkurzacz bez worka i bez kabla? Tak, zaczynamy z wysokiej półki. Odkurzacze pionowe z wbudowanym akumulatorem to rozwiązanie, które szturmem zdobyło rynek. Są lekkie, zwinne i zajmują niewiele miejsca. Możesz je postawić w wąskim miejscu za szafą, za zasłoną w pokoju lub zostawić w widocznym miejscu – ich wygląda bywa też ozdobą w mieszkaniu i wnosi powiew nowoczesności.

Model ten posiada wbudowany akumulator. Po naładowaniu możesz odkurzać przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Pojemnik na nieczystości zbierze wszystkie śmieci, a tuż po zakończeniu pracy możesz go łatwo i wygodnie opróżnić. W zależności od producenta, model bezprzewodowy może mieć opcję 2w1 lub nawet 3w1 – z wbudowanym wyjmowanym odkurzaczem ręcznym, który szczególnie przydatny będzie do odkurzania okruszków ze stołu lub samochodu. Ciekawą opcją jest podświetlenie LED, aby widzieć dokładnie wszystkie nieczystości nawet pod kanapą, wbudowana opcja jednoczesnego mopowania lub zginany pałąk, który pozwala na ograniczenie schylania się. Opcję tą docenią szczególnie osoby, które mają problem z kręgosłupem.

Odkurzacz automatyczny

Model automatyczny to majstersztyk w zapewnieniu Ci pomocy w odkurzaniu. Sprzęt sam się prowadzi po podłodze i nie wymaga Twojego zaangażowania podczas sprzątania podłóg, oprócz jego włączenia i wyłączenia. Nowoczesne modele mają wbudowaną obsługę zdalną, z której możesz korzystać dzięki aplikacji w telefonie. Możesz ustawić dowolny tryb sprzątania lub wyznaczyć drogę po której ma się poruszać Twój robot. Zaawansowane modele także posiadają opcję mopowania. Jeżeli posiadasz zwierzęta gubiące sierść, takie rozwiązania będzie dla Ciebie zdecydowanym ułatwieniem w zapewnieniu porządku w domu każdego dnia.

Wybierając odpowiedni, nowoczesny odkurzacz, warto sprawdzić ofertę czołowych producentów. Tak jak kiedyś pierwszym wyborem był polski Zelmer, tak teraz zakres uznanych producentów jest znacznie szerszy. W kategorii odkurzaczy pionowych zdecydowanie wyróżnia się Dyson, Philips i Electrolux. W kategorii urządzeń automatycznych jej twórcą oraz liderem jest iRobot, chociaż Philips jak i Tefal także proponują wysokiej jakości i zaawansowane modele. Zawsze warto zwracać uwagę na dostępne promocje i zniżki cenowe, a także dogodne plany ratalne.