W związku z Dniem Przedsiębiorczości, który przypada 22 marca, do mińskiej komendy przybyły uczennice z Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Wizyta miała na celu zaprezentowanie zawodu policjanta dla młodzieży, która swoje przyszłe życie zawodowe chciałaby związać z tą służbą.

W minioną środę mińską policję odwiedziły uczennice z liceum o profilu psychologicznym Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Wizyta została zorganizowana w Dniu Przedsiębiorczości dla młodzieży, która chciałaby poznać zawód policjanta.

Przez udział w takich zajęciach uczniowie szkół średnich mają możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, a co za tym idzie zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie.

Tego dnia młodzież miała okazję pozyskać informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Przybyłym uczennicom mundurowi przybliżyli ten zawód, zaprezentowali radiowozy, budynek komendy i wyposażenie policji.

Uczennice miały okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do policji, oraz zapoznać się z autentycznymi nagraniami realizowanych czynności służbowych.

Młodzież chętnie zdawała pytania, na które odpowiadali policjanci. Być może, część z osób które odwiedziły komendę, swoją przyszłość zwiąże właśnie z tym zawodem.   

sierż. szt. Elżbieta Zagórska