Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Glamour to jeden z tych stylów we wnętrzarstwie, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Różowe i fioletowe farby do ścian podbiły rynek artykułów malarskich i prawdopodobnie na zawsze zmieniły jego charakter. Dzisiejsi konsumenci nie muszą się już obawiać używania żywych, wręcz pstrokatych barwników. Obecnie z powodzeniem można postawić na twory takie jak brokatowe farby do ścian oraz wszystko inne, co tylko podpowiada nam wyobraźnia. Pamiętajmy, że warto eksperymentować. Nie należy pozwalać się ograniczać konwenansom i utartym schematom. W końcu dom to miejsce, w którym powinni czuć się dobrze jego właściciele, a nie ktokolwiek inny. Farby do malowania wnętrz mają nadawać pomieszczeniom niepowtarzalny charakter i podkreślać ich indywidualizm. Bardzo istotne wydaje się jednak to, żeby mieć świadomość, że fioletowe farby do ścian, a także inne charakteryzujące się dużym nasyceniem muszą być dobrej jakości. Niestety, najtańsze farby do ścian nie zapewniają dobrego krycia, co w przypadku żywych kolorów zwykło wyglądać mało estetycznie.

Fioletowe farby do ścian — ukłon w kierunku stylu glamour

Fioletowe farby do ścian — przykład aranżacji

Wyobraźmy sobie duże pomieszczenie, w którym znajduje się łóżko małżeńskie. Jest ono przykryte różową, połyskującą kapą, a nim położonych zostało kilka poduszek, odzianych w poszwy w kolorze modnej fuksji. W pomieszczeniu jest kilka mebli, większość z nich występuje w barwach będących wariacją na temat bieli lub szarości, co w niezwykły sposób wpasowuje się w trend związany z minimalizmem. Jeśli do całości tego obrazka dołożymy fioletowy farby do ścian, to w zdecydowany sposób przełamiemy wszelką nudę. Takie rozwiązanie jest oczywiście dość odważne, jednak efekt, jaki można dzięki niemu uzyskać, z pewnością będzie zachwycający.

Wybierając żywe odcienie farb do malowania ścian wewnętrznych, trzeba pamiętać o kilku istotnych szczegółach:

  • najtańsze farby do ścian zazwyczaj charakteryzują się niższym napigmentowaniem od swoich droższych odpowiedników. W związku z tym tanie farby do ścian mogą pozostawiać mało efektowne smugi, niedomalowania oraz wymagać położenia większej liczby warstw, aby w ogóle uzyskać jednolity rezultat. Zdecydowanie lepiej jest inwestować w marki takie jak Beckers, Jedynka i Tikkurila oraz w ich farby do ścian. Cena w tym przypadku wzrasta wraz z jakością produktów;
  • warto wybierać odporne na działanie wilgoci farby do wnętrz. Ranking artykułów malarskich tego typu jednoznacznie wskazuje na to, że to właśnie te, które prezentują największą obojętność na szkodliwy wpływ wody, cieszą się największą popularnością wśród konsumentów;
  • ranking farb do wnętrz 2018 wskazywał również na to, jak ważne dla klientów jest to, aby receptura farby do malowania ścian wewnętrznych pozwalała na łatwą aplikację. Taka sytuacja sprzyja temu, że nawet te osoby, które nie są fachowcami w tej dziedzinie, mogą użyć ich we własnym zakresie.

Warto również pamiętać, że jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do wyboru, to dobrą praktyką jest skorzystanie z profesjonalnej porady eksperta.

Wysoka jakość farby do ścian wewnętrznych

Jakość produktów do malowania ścian jest ściśle uzależniona od wielu czynników. Wśród najważniejszych z nich, warto wymienić przede wszystkim:

  • formułę umożliwiającą łatwą aplikację;
  • bardzo dobre krycie (najlepiej, jeśli efekt jest satysfakcjonujący już po nałożeniu pierwszej warstwy);
  • istotny wydaje się także fakt tego, jak dużą paletę kolorów oferuje producent;
  • odporność artykułów malarskich na wilgoć (szczególnie ważne, jeśli farba ma być używana w kuchni lub łazience).

Wiele osób zmaga się z licznymi wątpliwościami podczas kupowania farb do ścian. Dlatego też dobrą opcją wydaje się skorzystanie z pomocy i doświadczenia ekspertów. Tych można znaleźć np. w Studiu Farb Pigmentologia zlokalizowanym na warszawskim Wilanowie.