Kto powinien nosić maseczkę ochronną przy depilacji?

Wybierasz się na depilację do profesjonalnego salonu kosmetycznego? Nie wiesz, na kim spoczywa obowiązek noszenia masek ochronnych? A może liczysz na wskazówki, które rozwieją Twoje wątpliwości? Znajdziesz je w naszym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Obsługa salonu

Przede wszystkim maski ochronne powinny nosić osoby, które pracują w salonie i zajmują się obsługą klientów. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy jest to kilkusekundowy kontakt, czy kilkuminutowy. Jeśli idziemy do salonu kosmetycznego, to możemy oczekiwać, że nie tylko bezbolesny depilator do włosów będzie tam używany, ale również, że obsługa będzie dbać o bezpieczeństwo klientów poprzez noszenie masek.

Osoba wykonująca zabieg

Na tym jednak nie koniec, ponieważ obowiązek noszenia maseczek ochronnych spoczywa również na osobach, które będą wykonywać depilację. Dlatego, jeśli po wejściu do gabinetu zauważymy, że kosmetyczka nie ma na sobie maski ochronnej, to możemy zwrócić jej uwagę, bo tak naprawdę chodzi tutaj również o nasze bezpieczeństwo.

Klient

Zdarzają się też przypadki, gdzie do założenia maseczki są zobligowani klienci. Dotyczy to sytuacji, w których depilacja nie obejmuje twarzy, lecz innych części ciała. Jednak ze zdobyciem potrzebnych środków ochrony nie będzie żadnych trudności, zwłaszcza że na https://medivon.pl/kategoria/odziez-ochronna/maseczki-ochronne/maski-ffp3/ czeka na nas bardzo szeroki wybór maseczek. W takim razie wystarczy wybrać coś dla siebie i wtedy już zawsze będziemy odpowiednio przygotowani na depilację w salonie kosmetycznym.