Dlaczego warto stawiać na kalkulator OC?

Każdy właściciel pojazdu zobligowany jest do wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, które jest w Polsce obowiązkowe. Wybór polisy często jednak nie jest prosty, zwłaszcza jeżeli poszukujemy najkorzystniejszej oferty zarówno pod względem ceny jak i warunków umowy, a także dodatkowych rozszerzeń ubezpieczenia. Pomocne w wyborze idealnie dopasowanego produktu są bardzo popularne już od kilku lat i doceniane przez kierowców kalkulatory OC. Dlaczego warto na nie stawiać? Podpowiadamy.

Czym jest kalkulator OC?

Kalkulator oc to narzędzie, które pozwala na obliczenie ceny ubezpieczenia OC bez wychodzenia z domu. Jest bardzo proste w obsłudze i dodatkowo bezpłatne, dlatego jest chętnie wykorzystywane przez kierowców. Żeby uzyskać kalkulacje należy wypełnić prosty formularz, do którego trzeba wpisać kilka danych z dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy dotyczących auta i jego właściciela. Wśród tych pierwszych znajdują się info informacje o marce, modelu, roku produkcji, rodzaju paliwa, pojemności silnika, jego mocy, czy daty pierwszej rejestracji.

Są to standardowe dane, które Towarzystwa Ubezpieczeniowe wykorzystują do kalkulacji wysokości polisy i oceny ryzyka. Zazwyczaj młodsi kierowcy, a także osoby, które nie posiadają własnego garażu, bądź mieszkają w dużych miastach, muszą liczyć się z wyższymi składkami.

Kalkulator OC pozwala na znalezienie polisy w najniższej cenie

Kalkulatory OC porównują oferty kilkudziesięciu różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują najtańszego OC. Jeżeli kierowca nie jest zainteresowany dodatkowymi zniżkami lub pakietami polis, wówczas narzędzie to segreguje poszczególne oferty od najtańszej do najdroższej. Dzięki temu można porównać produkty poszczególnych ubezpieczycieli i zobaczyć jak duży jest między nimi rozstrzał cenowy.

Osoby, które są zainteresowane również innymi polisami, na przykład pakietem OC/AC, bądź bonusami w postaci Autocasco, NNW, czy bezpośredniej likwidacji szkody, cenią kalkulatory ze względu na to, że zakres ofert poszczególnych ubezpieczycieli jest przejrzyście podany. Dzięki temu można porównać dokładnie składki każdej polisy. Dodatkowo kalkulator OC umożliwia zakup ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania firmy zewnętrznej. Z kolei eksperci za pomocą infolinii, livechata lub maila, mogą odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania, a w razie potrzeby przeprowadzić nas przez cały proces zakupu.