Dzielnicowy miasta Kałuszyn aspirant Robert Bucholski zorganizował tuż przed zakończeniem roku szkolnego spotkanie z uczniami „zerówek” Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Podczas spotkania, poza ogromną dawką profilaktycznej wiedzy, nie zabrakło zajęć praktycznych dotyczących bezpiecznego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

W ostatnich dniach roku szkolnego policjanci podejmują wiele inicjatyw aby dotrzeć do jak największej grupy młodych osób i przekazać im profilaktyczne rady na rozpoczynające się wakacje. Jedną z takich inicjatyw podjął dzielnicowy miasta Kałuszyn aspirant Robert Bucholski, który spotkał się z uczniami klas „0” szkoły podstawowej w Kałuszynie.

Podczas spotkania policjant rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w miejscach użyteczności publicznej, na placach zabaw oraz nad wodą. Przypomniał, że z dobrodziejstw kąpieliska mogą korzystać tylko pod nadzorem dorosłego opiekuna.

Mundurowy przygotował również praktyczne zajęcia polegające na nauce bezpiecznego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Była to bardzo pożyteczna i ciekawa lekcja, która mamy nadzieję będzie zapamiętana przez młodych uczniów na długo.

 

podkom. Marcin Zagórski/bś

  • Dzielnicowy podczas spotkania z uczniami
    Dzielnicowy podczas spotkania z uczniami
  • Dzielnicowy podczas spotkania z uczniami
    Dzielnicowy podczas spotkania z uczniami