W pierwszej połowie września do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży akumulatora z hulajnogi elektrycznej. Wartości skradzionego przedmiotu to prawie 600 zł. Do zdarzenia doszło na ul. Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim. Mimo, że od kradzieży upłynął ponad miesiąc, mińscy dzielnicowi w zeszłym tygodniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie tej kradzieży.

We wrześniu w Mińsku Mazowieckim na jednej z ulic doszło do kradzieży akumulatora z hulajnogi. Wartość skradzionego elementu oceniono na prawie 600 zł. Sprawą zajęli się mińscy dzielnicowi, którzy po zapoznaniu się z monitoringiem, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rejonu służbowego, rozpoznali sprawców kradzieży.

Mundurowi szukali kobiety i mężczyzny, których podejrzewali o dokonanie tego czynu. W rozwiązaniu sprawy nie przeszkodził czas. Po ponad miesiącu do zatrzymania podejrzanych doszło na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim. 32-letnia mieszkanka gminy Dębę Wielkie oraz 32-letni mińszczanin w momencie zatrzymania byli wyraźnie zaskoczeni. W toku przeprowadzanych czynności oboje przyznali się do kradzieży. Skradziony akumulator został znaleziony w miejscu zamieszkania mężczyzny i zabezpieczony. Teraz wróci do właściciela.

Sprawcy odpowiedzą za kradzież przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ea

  • Policjantka z zatrzymaną
  • policjant z zatrzymanym