fit pudełka

Catering dietetyczny to bardzo dobre wyjście dla wszystkich tych osób, które chcą utrzymać zdrową dietę bez większego wysiłku. Z oferty tej chętnie korzystają osoby zabiegane, które na co dzień mają zbyt mało wolnego czasu by saodzielnie gotować posiłki.

Na czym polega catering dietetyczny?

Firmy zajmujące się przygotowywaniem diet pudełkowych każdego dnia o ustalonej porze dostarczają torbę z gotowymi posiłkami na cały dzień. Adresem dostawy może być dom ale także i miejsce pracy czy hotel. Największe firmy cateringowe działają na terenie całej Polski, dlatego z oferty można korzystać też na urlopie i w czasie podróży służbowych.

W dostawie znajduje się najczęściej pięć posiłków, które włożone są do osobnych pudełek termicznych, dzięki czemu dłużej pozostają świeże. W cateringu dietetycznym wszystkie posiłki przygotowane są na bazie wysokiej jakości, naturalnych produktów. Nad tworzeniem jadłospisów czuwa doświadczony dietetyk, który dba o właściwe zbilansowanie potraw. Jego rolą jest także troszczenie się o to, aby posiłki nie były monotonne i powtarzalne.

Jak zamawiać catering dietetyczny?

Każda osoba, która chce zacząć zdrowo się odżywiać powinna znaleźć profesjonalną firmę cateringową. Warto skorzystać z rekomendacji swoich znajomych ale można też sprawdzić w internecie, jakie opinie ma dany catering dietetyczny Mińsk Mazowiecki. Następnie należy dokładnie sprawdzić jaką ofertę ma dana firma.

Zazwyczaj dostępne są diety ochudzające, sportowe, wegetariańskie i diety eliminacyjne. Osoby, które mają specjalne potrzeby i chcą na przykład stosować dietę ketogeniczną muszą znaleźć firmę, która taką dietę oferuje. Część firm umożliwia także opcję konsultacji z dietetykiem. Klient ponadto może zdecydować ile posiłków będzie miał w codziennej dostawie. W razie potrzeby diety można też zawieszać i warto w tej sprawie kontaktować się telefonicznie z firmą.

Kto najczęściej wybiera catering dietetczny?

Klientami cateringów bardzo często są osoby zapracowane, które prowadzą aktywny tryb życia i brakuje im czasu na to, by samodzielnie robić zakupy i gotować zdrowe posiłki. Równie często diety pudełkowe zamawiają osoby, które chcą zredukować wagę. Dość często catering dietetyczny zamawiają także osoby mające różne poblemy zdrowotne, w tym nietolerancje pokarmowe. Z pomocą cateringu można żywić seniorów oraz chorych na cukrzycę.

Dlaczego warto zamawiać catering dietetyczny?

Ta forma żywienia ma cały szereg zalet. Klienci otrzymują gotowe jedzenie, które przygotowywane jest na świeżo, co jest dużym ułatwieniem. Catering dietetyczny daje szansę zerwania z rutyną, bo posiłki są tutaj bardzo urozmaicone.

W pudełkach można otrzymać takie pyszne dania jak: naleśniki ze szpinakie i fetą, pieczona owsianaka z białą czekoladą czy humus z kiełkami rzodkiewki.
Diety pudełkowe wykazują także dużą skuteczność, z uwagi na fakt, że jadłospisy planowane są przez dietetyków. Dzięki dietom można na trwale zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe na dużo zdrowsze. Pozwalają one na mądre wybory żywieniowe, co w przyszłości przyczyni się do lepszej kondycji organizmu.