Dzieci otrzymują prezenty praktycznie przy każdej możliwej okazji. Odwiedziny cioci, wizyta u babci, pierwsza wizyta u dentysty - to tylko niektóre z powodów, dla których warto podarować najmłodszym jakiś drobiazg. Są jednak okazje, które wręcz wymagają zakupu odpowiedniego upominku.

Do takich niewątpliwie należą narodziny dziecka oraz pierwsza rocznica tego wydarzenia. Są to sytuacje dla niektórych nieco kłopotliwe, bo właściwie czego może potrzebować taki mały człowieczek, który całymi dniami tylko śpi i je, ewentualnie czasem popłacze lub się uśmiechnie. Mamy jednak kilka propozycji, dzięki którym wizyta u noworodka nie będzie już okupiona gorączkowym poszukiwaniem prezentu idealnego, niejednokrotnie zakończonym porażką.

Prezenty codziennego użytku

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku najmłodszych jest zakup prezentu, który przyda się zarówno dziecku, jak i rodzicom podczas wykonywania codziennych czynności. Oczywiście, nie mówimy tutaj o wręczaniu wózka czy łóżeczka, gdyż tego rodzaju gadżety pojawiają się w domu jeszcze przed samymi narodzinami. Warto kupić coś, co będzie praktyczne, ale jednocześnie będzie kojarzyło się z osobą, która podarowała prezent.

Do takich przedmiotów należą na przykład butelki z zabawnymi nadrukami, śliniaczki z wyszytymi gratulacjami, skarpetki w niecodziennym wzorze czy bajkowa czapeczka. Pomysłów na tego rodzaju prezenty jest mnóstwo, a inspiracje możemy czerpać między innymi ze stron internetowych. Warto również przed zakupem zorientować się, czy rodzice nie potrzebują czegoś szczególnie. Wystarczy delikatnie ich dopytać a wtedy będziemy mieli gwarancję, że nasz upominek będzie w 100% trafiony i przydatny.

Idealne prezenty dla najmłodszych

Zabawki i książeczki

Wybierając się do sklepu z zabawkami powinniśmy uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. Z każdej półki uśmiechają się do nas śliczne pluszaki, kreatywne zabawki edukacyjne i bajkowe gadżety do pokoju dziecięcego. Niejednokrotnie moglibyśmy mieć problem z wyborem czegoś dla siebie, a co dopiero dla dziecka. Podobnie sytuacja wygląda w księgarniach, gdzie na półkach z literaturą dziecięcą znajdziemy książki przeznaczone już dla kilkumiesięcznych maluchów. W takich przypadkach warto wcześniej przyjąć pewne kryteria zakupu prezentów, aby podczas wizyty w sklepie nie poczuć się zdezorientowanym.

Za takie kryteria możemy uznać między innymi budżet (jaka jest górna granica zakupu), płeć dziecka (jeśli jest to chłopczyk, to bez sensu oglądać zabawki przeznaczone dla dziewczynek), umiejętności dziecka (każde rozwija się w inny sposób, dlatego warto kierować się stopniem rozwoju konkretnego malucha) oraz upodobania dziecka (jeśli szczególnie lubi jakiś rodzaj zabawek lub bajkę, warto skupić się tylko na tym sektorze).

Kupując prezenty dla dzieci, warto pamiętać, że to one będą ich głównymi użytkownikami, więc to im muszą w głównej mierze się podobać. Absolutnie, nie kupujemy przedmiotów czy zabawek, które będą służyć tylko i wyłącznie rodzicom. Szczególnie dotyczy to zabawek, którymi dorośli przecież nie będą się bawić.

Informacje dodatkowe:

Ciekawy i oryginalny pomysł na prezent znajdziesz na stronie Ministerstwa Gadżetów - sprawdź więcej