Policja Mińsk Maz.: Najbardziej kreatywny dzielnicowy
Spośród 23 dzielnicowych z komend rejonowych i powiatowych, którzy rywalizowali w II etapie stołecznego konkursu Priorytety w służbie dzielnicowego”, najlepszym okazał się sierż. szt. Rafał Rutkowski z KPP w Mińsku Mazowieckim. W pierwszym etapie rywalizacji funkcjonariusze walczyli o zwycięstwo w macierzystych jednostkach. Najlepsi spotkali się w finale w stołecznej komendzie, gdzie przedstawili swoje konkursowe prezentacje multimedialne na temat swojej pracy.
Niezmiennie już od 3 lat Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji organizuje konkurs pt. Priorytety w służbie dzielnicowego”, jest on realizowany w ramach programu Dzielnicowy bliżej nas”, a jego celem jest stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i rozbudzanie inicjatywy własnej dzielnicowych.
Konkurs składał się z dwóch części. I etap trwał do 15 maja br. i odbywał się w poszczególnych jednostkach organizacyjnych stołecznej komendy. Udział w rywalizacji mógł zgłosić każdy dzielnicowy. Zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej pracę dzielnicowego. Każdy materiał musiał zwierać: charakterystykę zdiagnozowanego zagrożenia występującego na terenie danego policjanta, opis działań wraz z terminami realizacji, zakres współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi, a także sposób poinformowania społeczności lokalnej o działaniach oraz analizę i ocenę realizacji planu. Prezentacja nie mogła być krótsza niż 10 minut i nie dłuższa niż 15.
Najlepsi spotkali się w finale, który odbył się w 27 maja br. w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji. Komisja, w skład której wchodzili: naczelnik oraz pracownicy Wydziału Prewencji KSP, oceniła przedstawione prezentacje multimedialne i na podstawie przydzielonych punktów wyłoniła trzech najbardziej kreatywnych dzielnicowych.
Spośród 23 policjantów i policjantek, biorących udział w finale, najwyżej oceniony zostałsierż. szt. Rafał Rutkowski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Kielich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, natomiast trzecie wywalczyłaasp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: Ewelina Kucharska
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim,
kppminsk.policja.waw.pl/
kppminsk.policja.waw.pl/pmm/aktualnosci/87235,Najbardziej-kreatywny-dzielnicowy.html
Ostatnie Artykuły

Komendant zaprasza mieszkańców Dębego Wielkiego. Sprawdzą, czy obietnice zostały spełnione

Mińsk Mazowiecki pyta mieszkańców o klimat. Ankieta otwarta do końca czerwca

605 lat Mińska Mazowieckiego. Prezent od miasta i nowa gwiazda w alei

Kino MUZA wznawia działalność. Sprawdź, co grają w pierwszy weekend czerwca

Komendant zaprasza mieszkańców Sulejówka. Sprawdzą, czy obietnice zostały spełnione

UKS Judo KONTRA rozbił bank w Nowej Iwicznej. Siedemnaścioro młodych judoków z Mińska Mazowieckiego nie pozostawiło rywalom złudzeń

Stopnie alarmowe CHARLIE i BRAVO przedłużone. Koleje i infrastruktura energetyczna pod specjalnym nadzorem

Dźwięk silników nad głową. Dlaczego Mińszczanie nie mogą wyobrazić sobie miasta bez lotniska

Przedszkolaki w mundurach - dzieci z Stanisławowa sprawdziły, jak działa komisariat

Album, który ocalił miasto przed zapomnieniem. Wznowienie dzieła Marka Chabrowskiego

Dzień Dziecka w urzędzie pracy. Będzie zabawa, niespodzianki i kolorowa atmosfera

Nowe stawki dla bezrobotnych. Sprawdź, ile wyniesie zasiłek od czerwca

Miński burmistrz z resortowym medalem po latach pracy nad oświatą

Wakacje w Pałacu zabiorą dzieci w kosmos, pod wodę i w świat eksperymentów
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrozach - kontakt, świadczenia, zasiłki
- Urząd Miasta Sulejówek - kontakt, wydziały, sprawy do załatwienia
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim - kontakt, historia, obszar
- Komisariat Policji w Mrozach - kontakt, dzielnicowi, godziny
- Urząd Miasta i Gminy Cegłów - siedziba, wejścia i usługi lokalne
- MZWiK Sulejówek - kontakt, awarie, godziny i ceny wody
