Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Auta używane to najlepszy sposób na zbudowanie firmowej floty niskim kosztem. Wśród dostępnych opcji najbardziej korzystną są samochody poleasingowe, wśród których można znaleźć zadbane modele w bardzo korzystnych cenach. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy warto je rozważyć?

Poleasingowe pojazdy – szeroki wybór modeli

Leasing jest w Polsce bardzo popularny – dzięki umowom tego typu większość przedsiębiorców jest w stanie stworzyć flotę z nowych pojazdów, unikając bardzo wysokich kosztów związanych z zakupem. Firmy zajmujące się tą formą wynajmu zapewniają dostęp do wielu modeli z różnych segmentów i różnego standardu, co pozwala każdemu przedsiębiorcy na znalezienie opcji, która najlepiej sprawdzi się w jego flocie. W efekcie po kilku latach na rynek trafiają samochody poleasingowe (Arval jest jedną z firm, wystawiających takie oferty), które ze względu na swoje wcześniejsze przeznaczenie są wystawiane w naprawdę okazyjnych cenach. Czy to znaczy, że są gorszym wyborem wśród dostępnych na rynku wtórnym opcji? Absolutnie nie – często niewiele odstają od nowych modeli.

Wśród pojazdów pofirmowych możemy znaleźć bardzo szeroki wybór modeli najbardziej popularnych marek. Są to zazwyczaj samochody ledwie kilkuletnie, a więc nowoczesne, wyposażone w zaawansowane technologie, o atrakcyjnym nadwoziu. Ze względu na tak dużą popularność leasingu, na rynek wtórny trafiają modele w różnej wersji silnika, mocy i wyposażenia – można znaleźć pojazdy od najprostszych opcji, idealnych na zwykłe auto służbowe, po bogate wersje menagerskie. Wiele z nich to auta w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, bez większych uszkodzeń czy usterek, w których wszelkie naprawy były wykonywane na bieżąco, najczęściej jeszcze na gwarancji producenta. Dzięki temu można z łatwością znaleźć nie tylko upatrzony model dla swojej firmy, ale także pojazd w pełni sprawny, który będzie doskonale służył przez następne lata.

Samochody poleasingowe – tania opcja dla przedsiębiorców

Dlaczego warto wybrać auta po leasingu?

Sprzedaż samochodów poleasingowych w Warszawie to okazja do znalezienia kilkuletnich aut w bardzo dobrym stanie. Ich największym widocznym atutem jest cena – ze względu na ich przebieg lub wcześniejsze przeznaczenie są wystawiane na korzystnych warunkach, co pozwala przedsiębiorcom znacznie zaoszczędzić na zakupie floty. Trzyletnie auto osiąga na rynku wtórnym cenę o połowę niższą od nowego modelu – w przypadku pojazdów poleasingowych oferta może być jeszcze bardziej korzystna.

Wybierając wśród aut używanych modele po leasingu, ma się także pewność co do ich historii – przedsiębiorstwa prowadzące wynajem tego typu zawsze szczegółowo odnotowują naprawy i prace serwisowe swoich pojazdów, co przekłada się na dużą transparentność odnośnie stanu danego modelu. Najczęściej pochodzą one z polskich salonów i są naprawiane w autoryzowanych serwisach, dzięki czemu kupujący może być pewny przedstawionego mu stanu technicznego auta.

Atutem samochodów używanych jest także możliwość sprawdzenia ich zalet i wad, co nie jest tak proste w przypadku najnowszych modeli, które dopiero pokazały się na rynku. Pojazdy kilkuletnie są już dobrze przetestowane i można z łatwością znaleźć szczegółowe informacje i opinie o ich niezawodności, faktycznym spalaniu oraz innych parametrach. Dzięki temu przedsiębiorca może po krótkich poszukiwaniach dowiedzieć się, czy przedstawiony model spełni jego oczekiwania i dobrze sprawdzi się jako element jego floty.

Warto przeglądać oferty dużych firm leasingowych, prowadzących sprzedaż używanych aut pofirmowych – najczęściej można liczyć na duży wybór pojazdów o zróżnicowanych parametrach i standardzie oraz korzystne ceny.