Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Joga w Warszawie – gdzie i dlaczego?

Ćwiczenia jogi to korzyść nie tylko dla ciała, ale również dla umysłu. Lepsza kontrola nad własnym ciałem oraz spore korzyści zdrowotne to tylko część właściwości jakie niesie ze sobą praktyka jogi. Gdzie ćwiczyć jogę? Dobrym przykładem może być butikowy klub fitness z siłownią premium w Warszawie. To właśnie Sense Studio Warszawa oferuje szereg różnego rodzaju ćwiczeń z zakresu jogi, między innymi joga w stylu klasycznym lub z użyciem lin i haków przymocowanych do ściany, tzw. Joga Wall.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Wiele osób docenia jogę z jednego ważnego względu – pomaga zwalczyć stres i napięcie. Praca i codzienne, monotonne obowiązki potrafią wpłynąć na nasz organizm w negatywny sposób. Udowodniono, że dzięki jodze zmniejsza się w naszym organizmie poziom kortyzolu – jest to dobrze znany hormon stresu. Warto zauważyć, że ćwicząc jogę, w większości zestawów ćwiczeń ostatnim elementem jest pozycja „savasana”, jest ona również nazywana pozycją martwego ciała z uwagi na to, że nasze ciało się rozluźnia i odpoczywa. To właśnie dzięki tej pozycji można pozbyć się stresu dnia codziennego. Organizm ćwiczącego jogę nabywa także lepszej odporności i dzięki jodze można pozbyć się wielu dolegliwości takich jak na przykład różnego rodzaju bóle, które wynikają z zapalenia stawów i pleców. Co ciekawe – joga pomaga radzić sobie również z uporczywymi migrenami.

Warto też wspomnieć o tym, że wiele osób uwielbia jogę, ponieważ wzmaga ona efekty prowadzonej diety, a więc wspomaga odchudzanie. Sposób działania jogi jest bardzo prosty – pomaga redukować tkankę tłuszczową. Warto też zauważyć, że dzięki ćwiczeniom wykonywanym podczas jogi następuje rozciąganie mięśni, a więc lepsze ich dotlenienie i tym samym odżywienie. Mimo tego, że ćwiczenie jogi nie spala wiele kalorii to jednak w pozytywny sposób reguluje metabolizm, szczególnie jeśli ćwiczona jest joga dynamiczna. Już same ćwiczenia jogi dynamicznej pomagają w lepszym ukształtowaniu sylwetki ćwiczącego oraz pomagają poprawić jej proporcje.

Gdzie ćwiczyć jogę?

Ćwiczyć jogę można zarówno w domu, jak i w profesjonalnym klubie fitness. Klasyczny Pilates w Warszawie oraz Kameralne zajęcia Jogi organizuje znane w tym mieście Sense Studio. Warto wybrać się tam jeśli chcemy rozpocząć przygodę z jogą pod okiem doświadczonych nauczycieli i poznać konkretne korzyści z zastosowania tego rodzaju ćwiczeń. Osoby, które pierwsze kroki z jogą mają za sobą mogą skorzystać z zajęć grupowych, gdzie w przestronnej sali, w sześcioosobowej grupie łatwiej się zintegrują z pozostałymi ćwiczącymi.