Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Zalety mieszkania w Wesołej

Wesoła to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Warszawy. Kilkanaście lat temu było to odrębne miasto, ale w 2002 roku mieszkańcy w ramach referendum zadecydowali o jej wejściu w skład stolicy. Od tego czasu Wesoła systematycznie się rozwija, ale nadal może się pochwalić małomiasteczkowym charakterem. Jej liczne zalety doceniają przede wszystkim seniorzy, a także rodziny z małymi dziećmi. Dlaczego warto zamieszkać w Wesołej?

Kameralny charakter dzielnicy

Wesoła wyróżnia się niewielką liczbą mieszkańców, mniej osób zamieszkuje jedynie sąsiedni Rembertów. To sprawia, że dzielnica charakteryzuje się ciszą i spokojem, a to rzadko występujące cechy w wielkich miastach. Warto też dodać, że dzielnica Wesoła może się pochwalić dużą powierzchnią, więc gęstość zaludnienia również zalicza się do najmniejszych w stolicy. Kameralny charakter dzielnicy podkreśla również niska zabudowa. W Wesołej dominują domy jednorodzinne, które często są dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Jednak nie brakuje tu też deweloperskich inwestycji wielorodzinnych, których ceny zalicza się do najniższych w Warszawie.

Liczne tereny zielone i rekreacyjne

Dzielnica Wesoła graniczy z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. To sprawia, że jej mieszkańcy nie będą narzekać na brak miejsc do spacerów. W dodatku jest to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Tereny zielone stanowią aż 60% jej powierzchni. Na terenie Wesołej znajduje się również unikalne torfowisko Bagno Jacka, które wchodzi w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Warto też wspomnieć, że z Wesołej bez problemu można dojechać nad Zalew Zegrzyński. Charakter dzielnicy sprzyja aktywnemu trybowi życia, a to sprawia, że jej mieszkańcy żyją najdłużej i najrzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne.

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa

Wiele osób może myśleć, że infrastruktura drogowa to ogromna wada dzielnicy. Jednak to nieprawda! Faktycznie Wesoła położona jest daleko od centrum i w godzinach szczytu mogą się tworzyć korki przy dojeździe do centrum. Jednak mieszkańcy chwalą sobie komunikację. Niezbyt duża liczba mieszkańców sprawia, że ruch jest niewielki. W dodatku dzielnica Wesoła jest świetnie skomunikowana z innymi częściami Warszawy. Może się pochwalić świetnią siecią linii miejskich i podmiejskich, a na jej terenie znajduje się dworzec kolejowy, który umożliwia dojazd do centrum nawet w 20 minut.

Systematyczny rozwój dzielnicy

Kilkanaście lat przynależności do Warszawy sprawiło, że dzielnica Wesoła systematycznie się rozwija. Deweloperzy coraz częściej decydują budować nowe inwestycje właśnie w tej lokalizacji. W dodatku na terenie dzielnicy pojawiają się kolejne modernizacje. W planach jest stopniowe utwardzanie kolejnych dróg, budowa tunelu nad torami, a także zamiana skrzyżowań na bezkolizyjne. Duży wpływ na komunikację dzielnicy ma również budowa wschodniej obwodnicy Warszawy. Miasto troszczy się również o potrzeby kulturalne oraz edukacyjne mieszkańców. Na terenie Wesołej ma powstać nowy żłobek, Dom Kultury oraz Dom Seniora. Władze dzielnicy stale śledzą potrzeby mieszkańców i starają się wprowadzać kolejne innowacje.