W ubiegły czwartek, policjanci realizowali czynności poszukiwawcze za zaginionymi dwoma osobami: 50-latkiem z gminy Dobre i 58-letnią kobietą, która samowolnie oddaliła się ze szpitala. W obu przypadkach szybko podjęte działania i właściwa koordynacja podległych służb i patroli zakończyła się sukcesem. Osoby zostały odnalezione i przekazane ratownikom medycznym.

W ubiegły czwartek dyżurny mińskiej komendy otrzymał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że mężczyzna, który wykonywał badania psychotechniczne w celu otrzymania prawa jazdy a które wyszły negatywnie, wysłał niepokojącego sms-a do psychologa, że chce zakończyć swoje życie.

Informacje jakie posiadali policjanci to jedynie numer telefonu mężczyzny. Błyskawicznie podjęte działania spowodowały ustalenie personaliów mężczyzny i jego adresu zamieszkania. Na miejsce skierowano policjantów z psem tropiącym, grupę poszukiwawczo – ratowniczą OSP Dębe Wielkie, policjantów oddziału prewencji policji oraz pionu kryminalnego komendy stołecznej.

W poszukiwania 50-latka z gminy Dobre zaangażowali się wszyscy będący tego dnia w służbie policjanci. Po kilku godzinach od zgłoszenia dzięki ustaleniom funkcjonariuszy pionu kryminalnego ustalono, że mężczyzna przebywa w stodole w słomie kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Był trzeźwy jednak bardzo roztrzęsiony. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala na obserwację.

Tego samego dnia policjanci interweniowali także w sprawie samowolnego oddalenia się ze szpitala 58-letniej kobiety. Mundurowi dysponowali rysopisem pacjentki i informacją o ubiorze. Funkcjonariusze ustalili adres pobytu kobiety a w dalszej kolejności zatrzymali ją w rejonie ul. Wielkopolskiej, po czym wezwali ratowników medycznych, którzy zawieźli pacjentkę z powrotem do szpitala.

Dzięki szybko podjętym działaniom i właściwej koordynacji podległych służb i patroli poszukiwania zakończyły się pełnym sukcesem.

 

podkom. Marcin Zagórski