Polska pizza na dowóz

Pizza, dawniej jedynie włoskie danie, obecnie każda kultura tworzy ją po swojemu. Nawet Polska posiada swoja własna wersję, która często jest nazywana polską w menu. Jak zatem wygląda narodowa pizza na dowóz?

Pierwsza pizza w Polsce

Trzeba zauważyć, że pizza pojawiła się stosunkowo niedawno w Polsce. Po raz pierwszy w drugiej połowie poprzedniego wieku. Jednak wtedy tworzono małe placki drożdżowe posypane serem, kiełbasą lub boczkiem. Obecnie znany to pod nazwą pizzerek, które ostatecznie przeobraziły się w pełnoprawne pizze w dostawie.

Coraz częściej pojawiały się kolejne warianty, aż dzisiaj możemy wybierać spośród tak różnych, że czasami ciężko się zdecydować, co z tego wybrać na kolejny posiłek.

Pizza w kuchni polskiej

Polacy są znani z konkretnych smaków, które odróżniają nas od nich. Wolimy dania, które mają wyrazisty smak i przeważnie sporo mięsa. Majonez, śmietana to także dodatki, które często pojawiają się w naszym jadłospisie. Właśnie dlatego polska pizza na zamówienie może znacząco różnić się od tych, jakie spotkamy u naszych sąsiadów.

Jak widać, odbiega to nieco od włoskich standardów, ale nie zmienia to faktu, że pizza wciąż jest pyszna, sycąca i świetnie nadaje się na różne posiłki.

Dlaczego warto zamówić pizzę na dowóz?

Jest wiele powodów, dla którym powinniśmy pomyśleć o tym, by zamówić dla siebie pizzę:

  • Różnorodność - to jedna z najważniejszych zalet tego dania. Możemy wybierać spośród wielu istniejących kompozycji albo stworzyć własną, unikalną na podstawie składników, jakie są dostępne w danej restauracji. Dzięki temu nigdy się nie znudzimy tym daniem.
  • Dla każdego kawałek - pizza to danie, które jest proste do podziału. Jeszcze w pizzerii Slice of Heaven jest ona dzielona na kawałki, dzięki czemu dzielenie się nią z przyjaciółmi nie sprawia problemów.
  • Na każdy posiłek - pizzę nie musimy traktować jako przekąskę. Jeśli wybierzemy zdrowe składniki, równie dobrze może nam posłużyć jako obiad, śniadanie czy kolacja. Właśnie dzięki temu tak bardzo jest popularna.
  • Na imprezy i samotny wieczór - pizza na zamówienie idealnie nadaje się na każdą okazję. Możemy ją zamówić na urodziny dziecka, na własne spotkanie ze znajomymi czy rodzinny obiad. Możliwości są nieskończone.
  • Na dzień i na noc - nocna pizzeria umożliwia nam zjedzenie pizzy nawet późno w nocy. Jest to szczególnie przydatne, gdy planujemy całonocne oglądanie filmów, a nie chce nam się przyrządzać tyle jedzenia. Lub gdy mamy na nocną zmianę i będziemy potrzebowali przekąski w środku nocy.
  • Oszczędność - czasu i pieniędzy. Czasu, bo nie musimy przygotowywać sami tego posiłku. Pieniędzy, bo jest to jeden z tańszych posiłków na zamówienie.

Podsumowanie

Jak widzimy, pizza to dobra rzecz, z której warto korzystać. Nawet w Polsce mamy swoje własne wersje, które smakują równie dobrze jak włoskie. Pizza w dostawie ma ogrom zalet, a wyżej wymieniliśmy zaledwie kilka z nich. To uniwersalne, pyszne danie łączy pokolenia, przydaje się na wiele okazji, a do tego nie będzie nadwyrężać zbytnio naszego budżetu.