Policjanci wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna miał do odbycia karę 270 dni pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. U 32-latka policjanci w momencie zatrzymania znaleźli amfetaminę. Po przedstawieniu zarzutów poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Kilka dni temu mińscy kryminalni realizowali posiadane informacje w sprawie poszukiwanego przez sąd mężczyzny.  Funkcjonariusze sprawdzali czy w rejonie ul. Spółdzielczej w Mińsku Mazowieckim nie przebywa wskazana osoba. Podczas kontroli zauważyli znanego im mężczyznę, którego zatrzymali. Okazało się że 32-latek faktycznie był poszukiwany przez sąd, w celu odbycia kary 270 dni pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

Ponadto podczas kontroli policjanci znaleźli w jego portfelu torebkę z białym proszkiem, który po badaniu okazał się amfetaminą. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Po przedstawieniu zarzutów za posiadanie narkotyków, mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

 

podkom. Marcin Zagórski