Aspirat sztabowy Tomasz Sujak przebywając w czasie wolnym nad zbiornikiem wodnym usłyszał wołanie dziecka o pomoc, którego tata zniknął mu z oczu pod powierzchnią wody. Natychmiast rzucił się na ratunek, przy pomocy obecnych tam osób utworzył łańcuch życia, mężczyznę wydobyto na brzeg i dzięki przeprowadzonej resuscytacji przywrócono oddech.

W minioną niedzielę aspirant sztabowy Tomasz Sujak służący w Wydziale dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przebywając w czasie wolnym nad zbiornikiem wolnym usłyszał z wody wołanie o pomoc 11-letniego chłopca. Natychmiast udał się do wody, gdzie dziecko powiedziało, że jego tata znajduje się pod wodą.

Policjant przy pomocy obecnych na miejscu osób utworzył łańcuch życia, który doprowadził do odnalezienia pod wodą mężczyzny a następnie wydostania go na brzeg.

W związku z tym, że mężczyzna nie dawał oznak życia policjant natychmiast przystąpił do resuscytacji i przywrócił czynności życiowe.

Do czasu przyjazdu pogotowia pomocy udzielili strażacy OSP.

Szczęśliwie mężczyzna w szpitalu odzyskał przytomność i wraca do zdrowia.

Na szczególne uznanie zasługuje również postawa syna topiącego się mężczyzny, który mimo młodego wieku dzielnie wezwał pomoc i wskazał miejsce, w którym tata zniknął mu z oczu pod wodą.  Chłopiec wykazał się szczególną odwagą.

Opisane zdarzenie jest zwieńczeniem prowadzonych przez służby działań "Bezpieczne wakacje 2022"

sierż. sztab. Elzbieta Zagórska

  • aspirant sztabowy Tomasz Sujak