RozliczPodatek.pl - ranking biur podatkowych w Polsce. Twój podatek z Holandii przez Internet

Pracując w Holandii pracownicy są zobowiązani do rozliczenia podatku dochodowego.Bez względu na to, czy pracowałeś lub pracowałaś przez 3 miesiące lub więcej, Belastingdienst poinformuje Cię o konieczności złożenia zeznania podatkowego. W Holandii prawo jasno stanowi, że w przypadku jego braku na podatnika może zostać nałożona kara finansowa. Jednak opłaca się rozliczać w Holandii, ponieważ jest szansa na odzyskanie nawet 100% nadpłaconego podatku dochodowego. Zrób to jeszcze dziś z biurem podatkowym. Najnowszy ranking sprawdzisz na RozliczPodatek.pl.

Obowiązek, o którym trzeba pamiętać. Rozlicz swój podatek z Holandii i uniknij kary finansowej

Według systemu podatkowego w Holandii, jeśli Twój zwrot przekracza kwotę 16 euro lub musisz oddać urzędowi skarbowemu minimum 46 euro, to masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Holenderski Belastingdienst wysyła do podatnika również pismo pocztą z wezwaniem do rozliczenia. Nie warto ignorować kontaktu z urzędem skarbowym. Kary za brak holenderskiego PIT-u są wysokie i mogą wynieść nawet kilka tysięcy euro. Pracodawca zobowiązany jest na początku roku przekazać swoim pracownikom specjalną kartę podatkową - jaaropgave, która jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. To na jej podstawie określana jest wysokość ewentualnego zwrotu podatku z Holandii. 

Nie zapomnij rozliczyć swoich dochodów w Polsce. Co musisz wiedzieć? 

Pracownicy polscy, którzy na co dzień pracują w Holandii, muszą mieć świadomość o konieczności poinformowania polskiego urzędu skarbowego o swoich zarobkach. W tym celu wypełnia się specjalny wniosek PIT-36 wraz z załącznikiem ZG. Chroni to podatnika przed podwójnym opodatkowaniem dochodów na mocy umowy pomiędzy Polską a Holandią. Polacy mają wtedy do zapłaty pomniejszony podatek w Polsce o kwotę, którą muszą zapłacić w Holandii. Więcej o całym procesie odnośnie podatku dochodowego dowiesz się na https://rozliczpodatek.pl/zwrot-podatku-z-holandii/.