Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, odwiedził wczoraj w szkole dwie uczennice, które pomogły w ujęciu sprawcy kradzieży. Nastolatki w obecności kadry pedagogicznej usłyszały słowa uznania za swoja odwagę. Otrzymały też upominki, aby nagrodzić ich zachowanie.

W miniony wtorek, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski wraz z policjantką pełniącą służbę w Wydziale ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii starszy sierżant Karoliną Golubską, odwiedzili w szkole dwie uczennice. Powodem tej wizyty było uhonorowanie dwóch nastolatek, które pod koniec listopada wykazały się wzorową postawą. Widząc kradzież, natychmiast zareagowały. Dzięki ich pomocy, został zatrzymany sprawca kradzieży a przedmioty odzyskane.

Taka postawa powinna być doceniona. Dlatego policjanci w obecności kadry pedagogicznej podziękowali dziewczynkom, jednocześnie zaznaczając jak ważna była ich postawa. Komendant podkreślił, że szlachetny czyn dziewczyn jest godny naśladowania. Bez wątpienia nastolatki wykazały się dużą odwagą, oraz bezinteresownością w pomocy w ujęciu sprawcy. Na koniec podziękowań zostały wręczone upominki.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska