Oświetleniowe taśmy LED

Taśma LED jest rodzajem energooszczędnego oświetlenia, składającego się z kilku a nawet kilkuset diod LED, które są umieszczone na elastycznym pasku. Służy do oświetlania różnego rodzaju powierzchni, takich jak ściany, sufity, meble i wiele innych.

To co zdecydowanie wyróżnia, wśród produktów tego typu, taśmy LED to instalacja, która jest banalnie prosta. Coraz częściej klienci decydują się na ich montaż także ze względów ekonomicznych czyli wydajności, długiego czasu pracy oraz niskiego poboru energii. Produkt może być zasilany z sieci lub bateriami. Dzięki temu, taśmę LED z łatwością można dostosować do powierzchni oddalonych od gniazd zasilania oraz uniknąć widoku nieestetycznie wyglądających kabli.

Taśma LED może służyć jako oświetleniowa dekoracja, który dogłębnie odmieni nudny dotychczas design pomieszczenia i wprowadzi do niego niezwykłą, relaksacyjną aurę komfortu. Diody występują w różnych wersjach kolorystycznych, więc z łatwością każdy klient będzie w stanie dostosować produkt do swoich indywidualnych wymagań. Najpopularniejsze są zdecydowanie barwy zimnej oraz ciepłej bieli. Pierwsza z nich, odpowiednio dopasowana do wystroju, podkreśli modernistyczny styl pomieszczenia. Ciepła biel natomiast, wybierana jest najchętniej przez osoby pragnące się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Do wyboru jest również Taśma LED wielokolorowa, która świetnie sprawdzi się np. w pokoju dziecięcym.

Istnieje wiele możliwości i kombinacji aby za pomocą źródła rozproszonego światła, stworzyć w mieszkaniu fantastyczny i niepowtarzalny klimat. Często zdarza się tak, że idąc z duchem czasu zapragniemy danego produktu, jednak nie mamy pomysłu jak go odpowiednio wykorzystać. Przykładowe aranżacje użycia listwy LED bez problemu znaleźć można w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “listwy LED aranżacje”, a wyświetli się mnóstwo pomysłów na to jak efektownie ozdobić wnętrze za jej pomocą. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli, niedużym kosztem i w łatwy sposób, wzbogacić większość pomieszczeń o alternatywne, energooszczędne, źródło światła.