W dniach 13 i 14 lutego policjantów ze Stanisławowa odwiedziły dzieci z półkolonii. Podczas kreatywnego spotkania, dzieci miały okazję zwiedzić komisariat oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat zawodu policjanta a nawet zapoznać się z jego wyposażeniem. Na zakończenie wizyty, uczestnicy półkolonii otrzymali niezbędne odblaski.

Ferii zimowe w powiecie mińskim, to czas organizowania półkolonii. Tak spędzany czas, nie mógł się odbyć bez spotkań z policjantami, ponieważ każda okazja jest dobra aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W myśl tej zasady, dzieci z zorganizowanych półkolonii przez Klub Sportowy Tęcza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie, odwiedziły miejscowy komisariat policji.

Jeszcze w pierwszym tygodniu ferii zimowych, policjanci Komisariatu Policji w Stanisławowie oprowadzili dzieci po swoim miejscu pracy. Goście mieli okazję zwiedzić komisariat oraz poznać zawód policjanta od środka. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Stanisławowie podkom. Mariusz Pogorzelski, dyżurni asp. szt. Marcin Cichocki i asp. szt. Paweł Kominek, wraz ze znanym i lubianym dzielnicowym na czele- st. asp. Andrzejem Kaliszukiem, porozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w czasie wolnym oraz w miejscu publicznym. Największym zainteresowaniem jednak, cieszyło się zaprezentowanie wyposażenie policjanta. Dzieci z ciekawością oglądały kajdanki i inne elementy wyposażenia policyjnego.  

Goście z uwagą wysłuchali ciekawej prelekcji prowadzonej przez policjantów i zadawały dużo pytań. Część z nich już teraz stwierdziła, że w przyszłości chce zostać policjantem.

Miłą niespodzianką podczas wizyt było wręczenie elementów odblaskowych dzieciom oraz słodkiego upominku.

sierż. szt. Elzbieta Zagórska