KPP w Mińsku Mazowieckim: Akcja policji na DK 50 – 72 kontrole i rekordowe mandaty
Nasze drogi ponownie pod lupą - akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" zakończona. Policja podsumowuje wyniki kontroli na DK 50, podkreślając niebezpieczne zachowania kierowców. Czy to przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego?
  1. 72 kontrole drogowe przeprowadzone przez policjantów z Mińska Mazowieckiego i okolic.
  2. Rekordzista przekroczył prędkość o ponad dwukrotnie, narażając życie pieszych.
  3. W sumie ujawniono 62 wykroczenia, z czego większość dotyczyła przekroczenia prędkości.
  4. Działania policji mają na celu uświadomienie kierowcom, że brawura na drodze nie popłaca.

W ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, policjanci z kilku powiatów skoncentrowali swoje siły na drodze krajowej nr 50, uznawanej za jedną z najniebezpieczniejszych tras w regionie. Akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" miała na celu wyeliminowanie najbardziej ryzykownych zachowań kierowców. Przez cały dzień mundurowi korzystali zarówno z tradycyjnych metod pomiaru prędkości, jak i nowoczesnych narzędzi, w tym dronów.

Niestety, nie brakowało kierowców, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego. Szczególnie zapamiętany zostanie kierowca fiata, który na terenie zabudowanym przekroczył prędkość, pędząc z zawrotną szybkością 102 km/h i wyprzedzając na przejściu dla pieszych. Jego nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się mandatem w wysokości 3000 złotych, 28 punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy. Co więcej, mimo nałożonej kary, nie nauczył się on szacunku do przepisów, co po raz kolejny potwierdziło jego zachowanie na drodze.

Podczas akcji zatrzymano również inne osoby łamiące przepisy, w tym kierowcę z Gminy Kosów Lacki, który również znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Za swoje wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych.

Warto podkreślić, że celem przeprowadzonych działań nie jest jedynie karanie kierowców, ale przede wszystkim uświadomienie im, że droga nie jest miejscem na brawurę. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od każdego z nas i tylko odpowiedzialne zachowanie może zapewnić nam bezpieczną podróż.


Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim