Utrudnienia na drogach powiatu mińskiego z powodu zgromadzenia rolników
W piątek, 24 maja, kierowcy w powiecie mińskim mogą napotkać na znaczące utrudnienia w ruchu drogowym z powodu planowanego zgromadzenia środowisk rolniczych. W związku z tym wydarzeniem, policja zaleca korzystanie z alternatywnych tras oraz zachowanie szczególnej ostrożności.
  1. Planowane zgromadzenie rolników 24 maja 2024 roku.
  2. Utrudnienia na drogach DK2 i DK92.
  3. Alternatywne trasy dla pojazdów osobowych i ciężarowych.
  4. Apel o cierpliwość i ostrożność na drogach.

W piątek, 24 maja 2024 roku, w powiecie mińskim odbędzie się zgromadzenie środowisk rolniczych, które może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje do kierowców o zrozumienie i cierpliwość oraz zachęca do omijania tras DK2 i DK92, które będą głównymi drogami przemarszu uczestników.

Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 9:30 w miejscowości Trzebucza, skąd ciągniki i inne pojazdy rolnicze przemieszczą się przez Kałuszyn, Mińsk Mazowiecki i dotrą do Zakrętu. Tam uczestnicy planują blokadę ronda, a zakończenie protestu przewidziano na godzinę 18:30.

Dla kierowców jadących drogą DK92 od strony Mińska Mazowieckiego zalecany jest objazd ulicą Asfaltową i drogą 638 w miejscowości Zakręt. Analogicznie, dla podróżujących od strony Warszawy, sugeruje się korzystanie z drogi 638 i ulicy Asfaltowej. Objazdy te są przewidziane wyłącznie dla samochodów osobowych.

Ciężarówki jadące od Mińska Mazowieckiego powinny korzystać z autostrady A2. Natomiast dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Warszawy zaleca się objazd przez Sulejówek drogą 638, następnie trasą 637 do Stanisławowa, a dalej DK50 do autostrady A2 i DK92.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o wcześniejsze zaplanowanie trasy podróży, unikanie podróży samochodem, jeśli to możliwe, oraz śledzenie aktualnych informacji w lokalnych mediach. Zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.


Na podstawie: Policja Mińsk Mazowiecki