Kaskadowy pomiar prędkości na drodze P2227W w Starej Niedziałce już jutro
Jutro na drodze powiatowej P2227W w miejscowości Stara Niedziałka odbędzie się kaskadowy pomiar prędkości. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim będą intensywnie monitorować prędkość pojazdów, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Działania policji w Starej Niedziałce – kaskadowy pomiar prędkości

10 lipca 2024 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Mińsku Mazowieckim przeprowadzą kontrolno-prewencyjną akcję "Kaskadowy pomiar prędkości" na drodze powiatowej P2227W w miejscowości Stara Niedziałka. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez surowe egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących prędkości.

Kontrole prędkości na całej długości drogi P2227W

Policjanci będą prowadzić pomiary prędkości na całej długości drogi P2227W. Kontrole będą miały charakter zarówno statyczny, jak i dynamiczny. Wykorzystane zostaną punkty pomiaru prędkości oraz pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Tego typu działania mają na celu uświadomienie kierowcom, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często kończących się tragicznie.

Surowe konsekwencje dla łamiących przepisy

Kierowcy, którzy nie zastosują się do przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz punktami karnymi, mogą również stracić prawo jazdy. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Apel do kierowców i znaczenie zdrowego rozsądku

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od odpowiedzialnego zachowania kierowców. Nadmierna prędkość, brawura i lekceważenie przepisów mogą prowadzić do tragicznych wypadków. Dlatego funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Każdy z nas ma wpływ na to, czy nasze drogi będą bezpieczne.


Wg inf z: Policja Mińsk Mazowiecki