Młodzież z Grecji, Portugalii i Malty przyjechała do Mińska Mazowieckiego – tydzień wymiany w ramach Erasmus+

FOT. Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
Do miasta zawitała mieszanka języków, zapach pierogów i radosne rozmowy na korytarzach szkoły. W Mińsku Mazowieckim uczniowie i nauczyciele z kilku krajów spotykają się przy codziennych zajęciach, które łączą naukę, kulturę i praktyczne umiejętności. To projekt, który ma otwierać drzwi do zawodowej przyszłości w Europie i budować więzi między szkołami.
- W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika – smak, ruch i Europa Experience
- Mińsk Mazowiecki jako gospodarz – współpraca organizacyjna i otwartość miasta
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika – smak, ruch i Europa Experience
W rolę gospodarza wcieliła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, która pełni funkcję koordynatora spotkania wspólnie z partnerami z zagranicy. W ramach projektu realizowanego w programie Erasmus+ (Akcja 2/KA210 Współpraca szkół) goście uczestniczą w różnorodnych aktywnościach przygotowanych przez gospodarzy.
Wizyta obejmuje między innymi:
- naukę lepienia pierogów – element poznawania kultury kulinarnej,
- ćwiczenia na lodowisku i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,
- zwiedzanie i zajęcia w Europa Experience, gdzie łączone są treści edukacyjne z praktycznymi doświadczeniami.
Mińsk Mazowiecki jako gospodarz – współpraca organizacyjna i otwartość miasta
Projekt odbywa się w dniach 2–6 marca. W spotkaniu biorą udział delegacje z Grecji, Portugalii i Malty. Przygotowaniem programu i logistyką zajmowała się Katarzyna Trojanek, odpowiedzialna w Urządzie Miasta za sprawy europejskie, co – jak podkreślają organizatorzy – wpłynęło na sprawny przebieg wymiany.
Goście podkreślają, że czują się tu dobrze. Taka wymiana to nie tylko zajęcia szkolne, ale też codzienne spotkania w miejskiej przestrzeni, które pokazują, jak aktywność edukacyjna łączy się z wizerunkiem miasta jako otwartego i przyjaznego miejsca.
Uczestnictwo Mińska Mazowieckiego w projektach międzynarodowych zwiększa ofertę edukacyjną szkół i daje uczniom możliwość praktycznego sprawdzenia umiejętności językowych oraz poznania różnych zawodowych perspektyw. Dzięki koordynacji ze strony Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika i wsparciu Urzędu Miasta program przebiega według planu, a wymiana wzbogaca zarówno gospodarzy, jak i gości.
na podstawie: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Artystka pokaże, skąd wzięły się obrazy z wystawy „Inne Światy”

Rower za 1600 zł zniknął z garażu w Mińsku. Policja szuka mężczyzny

Budowa wodociągu oznacza przerwę w dostawie wody

Awaria wodociągu w gminie Mińsk Mazowiecki. Siedem miejscowości bez wody

Zdrowie i plan rozwoju powiatu. Zarząd obradował w Mińsku Mazowieckim

Ten sam garaż może wyglądać zupełnie inaczej po kilku kliknięciach. Konfigurator 3D pokazuje różnicę od razu

Szczepionka dla lisów z samolotów i lasu. Ważne zasady dla właścicieli zwierząt

Prawie dwa promile za kierownicą. 50-latek zatrzymany w Mrozach

Święto Wojska Polskiego. Hołd dla bohaterów Bitwy Warszawskiej
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 3:2](/images/mecz/thumbnails/mazovia-minsk-mazowiecki-zabkovia-zabki-14082026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 3:2

Tango wraca do Mińska Mazowieckiego. Tu zaczyna się własny styl

Gitara, swing i polskie kino - koncert w Mińsku Mazowieckim

Młodzi świętowali i sprawdzali europejskie możliwości w Mińsku Mazowieckim

Ponad półtora promila i kolizja w Mińsku Mazowieckim. Kierowca zatrzymany
Przydatne dane teleadresowe
- Gminne Centrum Kultury w Okuniewie - kontakt, kino i zajęcia
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mrozach - kontakt, filie, katalog online
- Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach - kontakt, kino, zajęcia i sekcje
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Mrozach - kontakt, godziny, zadania
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie - kontakt, godziny, usługi i cennik
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Królewcu - kontakt, awarie, e-BOK
